Great Ocean Road a Twelve Apostels, kterých 12 vůbec není

IMG_0967


Ahoj!

Doufám, že vás ještě moje cestovní články nenudí, protože mě čeká ještě poslední týden na cestách!

Tentokrát mám pro vás pár fotek ze slavné Grand Ocean Road, která vede podél jižního pobřeží Austrálie. Zajímavá je tím, že často přímo ze silnice můžete pozorovat spoustu skalních útvarů a tříštící se oceán o několik desítek metrů vysoké útesy. Mezi ty nejznámější patří Twelve Apostels, kterých doopravdy vlastně dvanáct vůbec není. I při té nejlepší viditelnosti jich napočítáte maximálně devět. Strašně mě zajímalo, proč tedy nesou název Twelve Apostels a dočetla jsem se, že se dříve říkalo Sow and Piglets, nicméně tento název nebyl pro turisty nijak zajímavý, a tak kdosi přišel se vznešenějším názvem Apostels. No a jelikož je apoštolů většinou dvanáct, tak se ustálil název Twelve Apostel, anižby někdo věděl proč.

Dvanáct apoštolů jsme navštívily za západu slunce, kdy jsou tyto do červena zbarvené kameny nejhezčí, a zbytek skalních útvarů jsme zvládly přes den. K některým se dá sejít až dolů k moři, a některé jsme obdivovaly z vyhlídek, nicméně všechny jsou naprosto fantastické.

Po cestě jsme také narazily na další koaly na cestě na Cape Otway!  Vždycky jsem si říkala, že musíte mít obrovské štěstí, abyste nějakou na eukalyptu zahlédli, ale my jsme jich viděly dokonce několik desítek, stačí se pozorně dívat. Jsou to snad ty nejroztomilejší zvířátka na světě, já se do nich úplně zamilovala.

Na závěr dne jsme si daly vydatné burgery a pokračujeme směr Melbourne!

Mějte se!
E.

IMG_0906
IMG_0923
IMG_0887
IMG_0884
IMG_0880
IMG_0866
IMG_0852
IMG_0837
IMG_1075
IMG_1044
IMG_1088