Grimsel Pass – průsmyk s ledovými krami

Ahoooooj!

Zdravím u třetího článku ze Švýcarska!

Tak tohle byl přesně důvod, proč nám cesta z Kanderstegu do Zermattu trvala 5 hodin místo dvou. Netušili jsme, že cesta bude tak krásná, že budeme zastavovat každých pět minut a že povede přes GrimselPass, další fantastické místo, které stojí za vidění!

Dole v serpentinách mě napadlo, že bych mohla svoje auto trochu otestovat, a tak jsem zařadila sport mode a se řvoucím motorem vyrazila driftovat do ostrých zatáček. Některé jsem projela dokonce smykem a u některých jsem naopak musela zastavit, protože ty výhledy byly neskutečný! Po cestě jsme míjeli dvě přehrady a jedno jezero a u každého jsme na chvilku zastavili a prošli se.

Nejvyšším bodem Grimselpassu je jezero ve výšce 2 164 m.n.m. Pamatuju si, že když jsme začínali po serpentinách stoupat, bylo asi 27°C. Tady nahoře u jezera bylo 11°C.

Tenhle pass je pravděpodobně velmi oblíbený motorkářema, protože takových motorek na jednom místě jsem snad nikdy neviděla. V zatáčkách se nakláněli tak, že skoro leželi na zemi. Taky tu bylo spoustu cyklistů, které jsem obdivovala, protože tohle vyjet na kole, to chce vůli.

Chvilku to tu vypadalo jako v Grónsku. Teda né že bych někdy byla v Grónsku, ale z fotek mi to tak připadalo. A to je na Švýcarsku asi to nejkrásnější. Že stačí přejet 50 km a šťavnatá zeleň se rázem změní na vyprahlou tundru s ledovci v jezerech.

Z Grimselpassu jsme už zamířili rovnou do Zermattu, resp. do Täsche, kde jsme museli nechat zaparkované auto, jelikož do Zermattu auta nesmí, ale o tom až příště!:)))

E.