Holanské rybníky a jeden off-road bonus

Ahoooj! 

Holanské rybníky jsou ideálním jednodenním výletem z Prahy, při kterém nachodíte pár kilometrů. Jejich okolí je totiž protkáno nespočtem pěších stezek, kdy jedna je krásnější než druhá. 

My jsme se vydali z Holan k tzv. Ovčím můstkům, které tak trochu připomínají Skotsko nebo Irsko. Pod názvem Ovčí můstky se totiž skrývá malý kamenný mostík.  

Když zaparkujete v Holanech, vydáte se podél Holanského rybníka, míjet budete i Milčanský rybník a lesem dojdete k Hrázskému rybníku. Právě na něm najdete tenhle starý kamenný mostík. Procházku si můžete i otočit a začít v Malém Boru, kousek od Dolanského rybníku.

Inspiraci jsem ukradla u Kuby Maříka, který tenhle kouzelný most objevil už před několika lety, tak mrkněte ještě k němu na blog 🙂

Když jsme se vrátili k autu, ještě se nám nechtělo domů, tak jsme vyrazili po offroad cestách. Dojeli jsme až k Zahrádeckému letohrádku, resp. jeho ruině. Je ukryta v lesích Bažantnice a dostanete se k ní jedině jeepem. Žádný zákaz vjezdu jsme nepotkali,takže pokud něco takového máte, tak se klidně můžete vydat autem. Samozřejmě se k letohrádku dá dojít i pěšky.

E.