Jak jsem vzala mamku do Itálie – NEAPOL

IMG_8607

Ahoj cestovatelé!

Tak jak jsem slíbila, je tu první část našich cest, a to NEAPOL.

Přiletěly jsme brzy ráno a plán byl takový, že jsme si hodily věci do hotelu, ještě ráno vyrazily do Pompejí, strávily tam pár hodin a pak se vrátily zpět do Neapole. Takže přímo v Neapoli jsme byly vlastně jen jedno odpoledne a večer. No, jelikož jsme měly tak málo času, doslova jsme běhaly od památky k památce. A dojmy?

1) Na fotkách to tak nevypadá, ale bylo to to nejšpinavější město, které jsem snad viděla. Je obecně známo, že Italové o svoje památky moc nepečují, ale tohle byla fakt síla.
2) Snad ve všech menších uličkách bylo přes celou šířku pověšené prádlo, vypadalo to tam jako v nějakém ghettu:D
3) Neviděla jsem snad jediné auto bez prohnutých dveří, několika desítek škrábanců nebo uražených zrcátek.

Tak a dost toho pomlouvání, teď nějaké hezké zážitky. Prolezly jsme historické centrum křížem krážem, viděly jsme všechny kostely a chrámy, ale nejkrásnější zážitek mám asi ze shora, z Castel Sant’Elmo, odkud bylo vidět snad celé město. Sice nám chvíli trvalo, než jsme se nahoru vyškrábaly po několika stech schodů, ale výhled určitě stál za to. Další krásný zážitek je gurmánský – ochutnaly jsme jejich typický dezert a samozřejmě pizzu, která vznikla prvně právě v Neapoli. Večer jsme se vydaly na krátkou procházku po promenádě, kde jsme si daly i místní víno, takže zpátky se nám šlo o trošku veseleji:))

Mrkněte na fotky, ty vám tu atmosféru přiblíží líp:) A co vy, byl někdo z vás v Neapoli? Máte stejné dojmy? 🙂
E.

IMG_8953
IMG_8970
IMG_8979
IMG_8627
IMG_8994
IMG_9004
IMG_8880
IMG_8865
IMG_8846
IMG_8843
IMG_8799
IMG_8996
IMG_8995
IMG_8997