Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Dolomitech – Cascate di Fanes

Cascate_di_Fanes

Ahooooj!

Roadtrip Dolomitami pokračuje! Tentokrát nás kroky zavedly zpátky do Cortiny, která je sama o sobě naprosto kouzelným městečkem. Co je ale ještě kouzelnější, jsou vodopády jen pár kilometrů od ní. Jmenují se Cascate di Fanes a nejlepší je na nich to, že nejsou úplně známé. 

Hned jak jsme zaparkovali auto, uvědomila jsem si, že jsem tu už jednou před několika lety byla. Ale pamatuju si, že jsem tehdy došla jen na vyhlídku na první (ale zato největší!) vodopád, která je asi 3 km od parkoviště. Tentokrát jsem ale zjsitila, že se dá sejít až dolů k vodopádům, což jsme přesně udělali.

A pokud se sem někdy vydáte i vy, tak rozhodně vyražte taky, protože ta vyhlídka je oproti tomu, co najdete dole, úplné nic. Nejenom, že sejdete k k úplnému úpatí jednoho z vodopádů a můžete se pod ním klidně osprchovat, ale dokonce se dá u dalšího vodopádu v pořadí projít za ním.

Podtrženo sečteno, viděli jsme tři vodopády, jeden krásnější, než druhý. Celá cesta tam i zpátky nám mohla zabrat takové tři hodinky, ale to jsme na několika místech zastavovali a dlouze fotili nebo svačili.

Doufám, že jsem vám dneska předala tip na zajímavé místo, které jste neznali, a že se sem někdy po mých stopách vydáte!

E.

P.S.: Mrkněte i na Kubův článek o Cascate di Fanes, kde najdete i mapu a video!

Cascate_di_Fanes
Cascate_di_Fanes
Cascate_di_Fanes
Cascate_di_Fanes
Cascate_di_Fanes