Koupačka v dešti na Lavertezzo

lavertezzo

Ahooooj!

Venku kosa jak na Sibiři, tak pojďme se ještě na chvíli vrátit do pozdního léta! Musím vám ještě totiž napsat o jednom nezapomenutelném místě v jižním Švýcarsku, které nám s Kubou vyrazilo dech.

Je to staré kamené městečko s neuvěřitelnou architekturou, které stojí za to celé prozkoumat. Nás pěkně mrzelo, že jsme to nestíhali, zato jsme stihli to nejdůležitější, a to je koupačka! Upřímně řečeno jsme už trochu po několika dnech bez sprchy trochu zapáchali, takže to byla pro nás i celkem nutnost, hihi:)

Když jsme na místo přijeli, byli jsme trochu zklamaní z toho, kolik bylo v tomhle údolíčku u řeky lidí. Lavertezzo totiž není ideální jen na koupání, ale i třeba na piknik. Našli jsme si místečko na kameni, kde jsme si udělali základnu. Nejdřív jsme cvakli pár fotek, ale jak jsme tak běhali s foťáky přes kameny sem a tam, z ničeho nic se strhl tak prudký déšť, že vyhnal všechny, co u řeky posedávali. Přikryli jsme foťáky a čekali. Byli jsme jediní, kdo zůstal. A tak jsme se koupali v dešti, ale zato bez lidí! 🙂

Voda je v řece tak čistá, že je vidět na dno i přes pořádnou hloubku. Je teda ale pořádně ledová, takže jsme v ní vydrželi jen chvilku. Nakonec jsme ještě zalezli do restaurace a dali si večeři, abychom trochu proschli, protože to v tom dešti moc nešlo.

Pokud se sem vydáte, zastavte se ještě ve vesničce Corippo, je neméně kouzelné! 🙂

E.

lavertezzo
lavertezzo
lavertezzo
lavertezzo
lavertezzo
lavertezzo
lavertezzo