IMG_2543

Ahoj!

Vrátily jsme se z Uluru a čekaly nás ještě POSLEDNÍ tři dny v Melbourne. Nechápu, že to uteklo tak RYCHLE!

Mám takovou úchylku, vždycky když někam přijedu a líbí se mi tam, tak sním o tom, že se tam přestuju, takže téměř o každém místě vždycky říkám: “Tady bych chtěla bydlet.” A když už jsem to řekla o třetím městě v Austrálii, zamyslela jsem se, kde z těchto tří měst by se mi opravdu líbilo nejvíc. Brisbane, Sydney, nebo Melbourne? A tentokrát jsem opravdu nevěděla, tentokrát tyhle tři města byla opravdu stejně tak úžasná, fantastická, slunečná a pohodová. Prostě si nemůžu vybrat.

Přiletěly jsme sem v poledne, takže jsme se nejdřív šly ubytovat. Ubytování jsme tu měly zařízené přes Airbnb, se kterým jen ty nejlepší zkušenosti, takže můžu jedině doporučit. Když jsme se po těch třech dnech, strávených v poušti trošku zkultivovaly a smyly z těla poslední mouchy, vyrazily jsme ještě do města. Byla jasná obloha, takže jsme se rozhodly pro SkyDeck, který byl v té nejvyšší budově v Melbourne. Odtud byl fantastický výhled na celé město a až tady jsem si uvědomila, jak obrovské je. Západ slunce vypadal slibně, takže jsme se tu zrdžely skoro až do setmění. Po cestě zpátky jsme se ještě zastavily na skleničku výborného bílého v jednom z barů u vody.

Druhý den jsme vyrazily už jen tak do města courat, nakoupily jsme nějaké suvenýry (I přestože se mi povedlo ten nejvzácnější suvenýr, kterým je kokosová čokoláda Cadburry, převézt až ze Zélandu. Vozím jí 3 týdny v kufru a byla se mnou dokonce i na Uluru. Jen zázrakem se mi jí podařilo nesníst. Prošla asi padesátkrát změnou teploty z 50°C na -10°C, takže uvidíme, v jakém stavu ji dovezu:D). Zašly jsme na Queen Victoria Market, kde jsme si nakoupily spooooustu jídla a udělaly si piknik v jednom z parků. Ano, opravdu jsme splácaly dohromady kalamáry s hranolkama, dvě kila ovoce, suchý turecký chleba, kafe a jedinečné donuty. To je tak, když chodíte na trh hladoví 😀 Projely jsme se historickou tramvají, omrkly jsme i největší památky Melbourne, jakými jsou například Flinders Street Station, Federation Square, St Paul’s Cathedral, Princess Theatre, Docklands, Bourke Street, ale i místní Chinatown.
No a protože měla ten den mamka narozeniny, našly jsme podle TripAdviseru tu nejlepší restauraci v Melbourne. Sice jsme na místo musely čekat dvě hodiny, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme si čekání zpříjemnily na baru, kde jsme si daly skvělé víno. Celé dva měsíce jsme se těšily na pořádný steak, takže jsme při výběru vůbec neváhaly:)))

Třetí den jsme vyrazily na pláž, jen tak si odpočinout. Přece jen dva měsíce v kuse cestovat není úplně jednoduché, takže jsme se na válení opravdu těšily. V Melbourne je pláží víc, my jsme zvolily St Kilda Beach, kde jsme zůstaly celý den. Odpoledne se tu seběhli snad všichni kite-boardoví nadšenci z celého Melbourne, a tak jsme je chvíli pozorovaly.

No a čtrvtý den nás čekal bohužel odlet zpátky do Prahy. Let už jsme měly trošku jednodušší, než tam – jen se dvěmi přestupy. V Pekingu jsme měly 8 hodin, tak jsme se opět rozhodly vyrazit do centra, ale o tom zase už (přes)příště:))

Mějte se!
E.

IMG_2534
IMG_2482
IMG_2557
IMG_2366
IMG_1990
IMG_2015
IMG_2018
IMG_2034
IMG_2031
IMG_2052
IMG_1853
IMG_1973
IMG_1931
IMG_1846
IMG_1949
IMG_1937
IMG_1882


IMG_1913
IMG_1869
IMG_1860
IMG_2355


IMG_2386
IMG_2455
IMG_2429