Ahooooj!

Celý svět procestovaný ještě nemám, ale pár zemí a míst jsem už v životě viděla, a tak jsem se rozhodla sepsat pět míst, které považuju za ty nejkrásnější a rozhodně vám i řeknu proč!

Je to samozřejmě věc názoru a kdo mě zná, tak už ví, že mě to táhne do přírody, proto v seznamu nenajdete žádná města. Ještě bych ráda podotkla, že jsem se při vymýšlení 5 míst docela zapotila, ale ne proto, že bych žádná pěkná místa neznala, ale proto, že jsem z těch stovek nádherných míst nebyla schopná vybrat jen pět.

Tak jdeme na to!

1. Norské Lofoty
Norsko obecně je za mě jednoznačně země č.1. Je to zároveň jediná země, do které už jsem se vrátila už 4x a to se většinou na stejná místa nevracím a raději objevuji něco nového. Minulý rok jsem měla možnost se podívat i nad polární kruh na Lofoty, které ve mě zanechaly něco, co nikdy žádné místo ještě nezanechalo. Nikde nikdy jsem neviděla krásnější přírodu, čistší řeky a jezera, roztomilejší domečky, příjemnější atmosféru a milejší lidi. Podívejte se na můj článek z LOFOT!!

2. Islandská divočina
A když říkám divočina, myslím tím opravdu divočinu, která se dá celá vidět jen při čtrnáctidenním a delším tripu. Jökulsarlón, Stokksnes, Eldhraun, a především Landmannalaugar je něco, co si ani ve snu neumíte představit. Tahle místa se musí zažít na vlastní kůži. Abyste získali představu, mrkněte na můj článek a fotky z  východního Islandujižního Islanduzápadního Islandu a severního Islandu!

3. Národní park Banff
Tyrkysová ledovcová jezera (z nichž nejkrásnější je Moraine Lake), medvědi, ledovce, divoké řeky a nekonečná zeleň. Můj zážitek ze západní Kanady je ještě umocněn tím, že jsme ho tehdy ještě s Vojtou celý sjeli stopem. Vydali jsme se do dvou národních parků, kterým byl Jasper NP a Banff, ale vzhledem k tomu, že musím vybrat jen jedno místo, vyhrál Banff. Článek a fotky z Kanady to dokazují!

4. Červené národní parky v Utahu
Od Arches NP, přes Bryce Canyon až po Antelope Canyon. Je to úplně něco jiného, než zbytek míst, a proto Utah pasuju na čtvrté místo. Je jen velká škoda, že se to tu hemží turisty, kteří tuhle nádhernou červenou krajinu kazí, ale i tak je místo, kam se ještě ráda vrátím. Mrkněte na můj čánek a fotky z Utahu! (Bohužel většinu Utahu na blogu nemám, jelikož jsem v té době ještě blog neměla, hihi:)))

5. Zermatt
Letní trekking kolem švýcarského Matterhornu mi učaroval takovým způsobem, že si zaslouží být také zmíněn. Sice to není úplně levná záležitost, ale dá se zvládnout za pár dní. Koukněte, jak jsem švýcarský Zermatt prozkoumala já!