Na surfu v Los Angeles

Ahooooj!

Mojí druhou destinací v rámci roadtripu po USA bylo Los Angeles a jeho okolí. V LA jsem byla naposled v listopadu před rokem a půl. Vydala jsem se tam s Pumou, se kterou jsem tehdy spolupracovala (mrkněte na článek odtamtud! Byl to jeden z nejskvělejších zážitků vůbec).

V LA jsem byla po čtvrté, takže moc mi toho sightseeingu už nezbývalo. Většinu volného času jsem věnovala surfování, proto bude tenhle článek zaměřen spíše na moje strasti s tím prokletým prknem.

Takže. Všechno to začalo v Portugalsku, ještě s Vojtou, před nějakými šesti, sedmi lety. To jsem si poprvé vyzkoušela surfování. Sporty mi vždycky docela šly, ale tehdy jsem trošku bojovala. I přesto, že byly vlny prťavé, já se postavila asi třikrát. Říkala jsem si, že napoprvé to přeci nemůže jít nikomu.

Po dalších třech letech jsem se k surfování vrátila v Austrálii. Jenže vlny byly asi tak pětimetrové a já blbec jsem si půjčila krátké prkno, protože jsem netušila, jaký je mezi nimi rozdíl. Abych to zkrátila, na Bondi Beach jsem se málem utopila, protože jsem se dostala do nějakých proudů, které mě držely pod vodou dost dlouho na to, abych to prkno záhy zahodila a vykašlala se na to.

Potom proběhla krátká hodina surfu před dvěma lety na Lofotech v pěti stupních, vloni právě na Manhattan Beach v LA a letos to bylo po páté, co jsem si nesla prkno v podpaží a mířila na Laguna Beach kousek od LA. Řekla jsem si, že není možné, abych po pátém pokusu nejezdila jako místní. Už jsem věděla, že si musím půjčit to dlouhé prkno, teorii jsem měla pořád v hlavě a vlny i počasí byly perfektní. To už muselo prostě vyjít.

Jenže ono to ani po páté nešlo. Vlnu jsem sjela asi pětkrát za šest hodin. Po šesti hodinách jsem vylezla totálně vyčerpaná z neustálého pádlování a řekla si, že mi surf asi není souzen a že na to kašlu. Je to taková never ending story a dodnes nechápu, jak to ti borci dělají.

Doufám, že v tomhle nejsem sama. Doufám, že na světě není nikdo, kdo by na tom stál poprvé a už stříhal zatáčky. Doufám, že nejsem sama, kdo si na surfu připadá jako velryba těsně před infarktem.

Jak to máte vy? Umíte?

E.