Ahoooj!

Pořád akorát lítám po světě a úplně zapomínám na naší krásnou krajinu! Na začátku léta mi odjela mamka do lázní v Třeboni a já měla na pár dní volno, tak jsem jí přijela na pár dní navštívit. Jinak bych se do Jižních Čech asi nikdy nedostala. Paradoxně to nakonec dopadlo tak, že mamka se na procedury vyprdla a objevovala se mnou radši místa v okolí.

A o jednom z těch míst v okolí Jižních Čech bych dneska chtěla stručně napsat. Na Červené Lhotě jsem byla už podruhé. Naposledy jsem zámek viděla i zhora z letadla při vyhlídkovém letu. Okolo zámku je vodní příkop, ve kterém se při troše štestí a bezvětří zrcadlí sytě červená reneasanční architektura. Pokud ale máte drona, rozhodně ho s sebou nezapomeňte, protože nejlíp vypadá Červená Lhota zeshora! Nádherný je i přilehlý park, který stojí za procházku.

Počátky této národní kulturní památky sahají až do 14.století, nicméně v té době to byla tvrz. Až v 16. století ho přestavěli na červený zámek tak, jak vypadá dnes. I přesto, že je zámek třetí nejnavštěvovanější v Jižních Čechách (po Krumlově a Hluboké), ani jednou jsem tu moc lidí nepotkala. Prohlídky jsou možné a trvají 50 minut.

Tak co, vyrazili byste sem? Nebo jste tu už byli?

E.