Ahoooj!

Hlásím se s posledním článkem z Jižních Čech, kam jsme s mamkou zavítaly sice jen na jedno odpoledne, ale nachodily jsme přes 10 kilometrů a ještě jsme stihly parádní piknik. Terčino Údolí není úplně turistická atrakce č.1, ale příroda je v něm naprosto dokonalá. Najdete tady vodopád, různé můstky, nekolik set let staré stromy, lesy, hrady a nebo třeba i staré lázně.

Tohle údolí je kromě nádherné přírody ale i neuvěřitelně zajímavé z historického hlediska. Park založila v romantickém stylu Terezie Buquoyová v 18. století a právě po ní je park dodnes pojmenován. Nelze si nevšimnout i několika romantických staveb, jako jsou například už zmíněné staré lázně nebo Modrý Dům, kde hraběnka trávila léto. Pro hosty tu byla zřízená švýcarská chata, která se i tehdy vymykala klasickému romantickému stylu. Nezapomeňte omrknout ještě tvrz Cuknštejn, která je až na úplném konci údolí.

V parku najdete i exotické stromy. Konkrétně třeba hned u Modrého Domu roste pár cypřišů. Vodopád, který vidíte na fotce, je uměle vytvořený. Teče z něj voda z řeky, ale ta je svedená korýtkem tak, aby uprostřed lesa vytvářela vodopád. Další atrakcí je dub letní, který je 500 let starý a obvod kmene měří přes 7 metrů!

Rozhodně ale doporučuju přibalit deku a spoustu dobrého jídla, protože snad v Česku neexistuje lepší místo na piknik než Terčino Údolí! 🙂

E.