Roadtrip po Česku s Coca-Colou

Ahooooooj!

Jak už z mého Instagramu víte, vyrazila jsem na roadtrip po Česku s těma nejlepšíma parťákama, který jsem si mohla přát. Hynek, Natálka a Bára jsou totiž úplně stejný punkeři jako já a byly to s nima vážně skvělý tři dny.

Vyfasovali jsme totiž od Coca-Coly Colina. A co že to ten Colin je?

To je prosím auto. Ale ne jen tak ledajaké. Je to červený veterán Volkswagena z roku 1972.

Původně jsme plánovali Šumavu, ale tenhle děda by tam nejspíš nedojel, takže jsme přehodnotili plány a vyrazili jenom na Křivoklátsko, které se ukázalo nakonec mnohem krásnější, než jsem čekala. Jsem totiž strašná ostuda, protože sice cestuju jak divá, ale Česko vůbec proježděný nemám, takže jsem byla docela překvapená, jak krásný to tu máme.

Vlastně jsme ani neměli žádný plán, kromě asi tří míst, takže jsme jeli tam, kam nás kola zavezly. A objevili jsme úplně obyčejná, ale v určitém smyslu nádherná místa, která nám vyrazila dech. Možná jsme měli jen štěstí na světlo, počasí i v zásadě na ty místa, ale fotky, které na tomhle roadtripu vznikly, jsou peckový. Zastavili jsme na random loukách a polích, v random lesích, okoukli jsme festival Hrady na Točníku, doprovodili Natálku, která skákala tandem v Příbrami, vyšplhali se na vyhlídku Altán (později jsem zjistila, že se jí říká i Solenická Podkova) a prozkoumali lom Homolák.

Většinu času řídil ten nejzkušenější, tedy Hyneček, hihi:) Ono to mimochodem není žádná sranda tohle auto řídit. Volantem musíte otočit pětkrát, aby auto vůbec zatočilo, brzda moc nebrzdila a muselo se na ní fakt postavit celou vahou, takže nic, pro toho, kdo měl namožený nohy (:D). Řadící páka byla jak v autobuse, takže vlastně koule na metrové tyči. Kdykoliv jsme vypnuli motor, už jsme ho znovu nenastartovali, takže k tlačení auta docházelo tak osmkrát za den. Takže musím složit poklonu Hynkovi, že jednak zvládnul řízení a zároveň zvládnul vydržet tři dny se třema holkama 😀


Tak mrkněte na fotky a posuďte sami, jak jsme si to užili!:)

A co vy? Máte Česko rádi? Máte nějaké oblíbené místo? 🙂

E.