Ahooooj! 

V Česku přibylo další cool ubytování, které jsem měla tu možnost vyzkoušet! Jeho název je Stromovny

Pravidelní čtenáři už vědí, jaký jsem fanoušek architektury a glampingu, takže jakmile se Stromovny otevřely pro veřejnost, neváhala jsem a zarezervovala si jednu noc. 

První, co zmíním je určitě design. Ten se u Stromoven povedl na jedničku s hvězdičkou. S klidem můžu říct, že je to ta nejkrásnější chatka, ve které jsem zatím byla. Exteriér i interiér je naprosto geniálně řešen tak, aby byl perfektně využit každý čtvereční metr. Opravdu to byla radost pohledět na tak povedené dílo, které perfektně zapadalo do svého okolí.

Cena za jednu noc je poměrně vysoká, takže pokud tu chcete strávit víkend, docela se plácnete přes kapsu. 

Na oplátku vás ale čeká absolutně ničím nerušené ticho, protože se chatka nachází uprostřed lesa, kde nepotkáte živou duši. Dokonce příjezdová cesta je nezpevněná a není vhodná pro všechna auta. My jsme přijeli po dešti a docela jsme našeho jeepa ocenili. Normálním osobákem bychom neprojeli a museli bychom ho nechat u hlavní silnice, asi kilometr od chatky. 

Snídaně je v ceně a doplatit si můžete ještě za víno nebo tapas, což byla jediná věc, která nás zklamala. Celý pobyt je totiž velká romantika – krb, víno, hudba, samota a ticho. Jenže tapas jsou složené z oliv (které spousta lidí nejí), naložených v chilli oleji (opět, spousta lidí pálivá jídla nevyhledává). V druhé sklenici najdete utopence s cibulí (!!!!!). I mean, kdo jí utopence?? I v případě, že výběr jídla by někdo zkousl, romantická noc večeří končí, protože se váš dech mění v jed. 

Nejhorší to ale mají lidi, které nepozřou cibuli (jako já), protože k snídani je servírován croissant s uzeným lososem a syrovou cibulí (!) a croissant s plesnivými sýry (!). 

Možná to přeháním, ale špatný výběr jídla strašně kazí zážitek, který by jinak mohl být naprosto nezapomenutelný. My si bohužel z celého pobytu pamatujeme cibuli a utopence 😀 

Majitelce jsme feedback dávali, tak třeba se to co nevidět změní :)))))

A tak či tak my moc děkujeme za úžasný zážitek a hlavně za lidi, kteří přemýšlí stejně jako my. Za lidi, kteří mají vkus. Za lidi, kteří vytváří tak krásné věci jako jsou Stromovny.

E.