Trénink celého těla

Ahooooj!

Už je to zase ages, co jsem psala nějaký fitness článek, tak jsem se rozhodla, že jeden zase napíšu:))

Článků o cvičení nohou a zadku jsme tu měli už hodně, takže dneska se zaměřím spíš na vršek, na který by ani holky zapomínat neměly! Zjistila jsem, že totiž strašná spousta lidí se zaměřuje jen na jednu část těla. Chlapi pochopitelně na vršek (hlavně ty bicepsy, žejo!) a ženský zase jenom na zadek a nohy. Jenže takhle to nejde, lidi! Víte, jak je potom svalstvo nevyvážené?! Za prvé to může být jeden z důvodů, proč vás všechny pořád bolí záda a za druhé to vypadá strašně i z vizuálního hlediska.

Když jsem se ptala chlapů, proč cvičí jenom ruce, řekli mi, že přeci nohy nejsou v kalhotách vidět. *facepalm*. Když jsem se zeptala holek, proč cvičí jenom nohy, řekly mi, že nechtějí mít ruce jako Arnold. *facepalm no.2*. Jenže když chlapi nebudou cvičit nohy, tak budou vypadat jako ti, co vám vyjedou na Googlu když zadáte „never skip leg day“ a holky by musely sníst asi kilo masa denně, nadopovat se steroidama a zvedat koně, aby vypadaly jako Arnold.

Takže, předevčírem jsem zase po dlouhé době navštívila fitko, kde poslední dobou netrávím moc času, a dala si trénink vršku, tedy ramen, hrudníku, zad a tricepsů.

Poslední dobou mě strašně baví cvičit v mikině nebo termo věcích, protože se člověk víc potí. Do fitka k nám chodí dokonce týpek, co má na sobě při cvičení susťákovku. Zapnutou až ke krku. Vždycky na něj všichni koukali divně, ale teď teprve ho chápu:D Ne, že bych vyměnila legíny a tílko za susťákovku, ale vidím výhody v tom, že se člověk víc potí. A navíc nesnášim, když na mě někdo při cvičení kouká, takže dlouhým rukávem až ke krku snížim počet obzervantů na minimum:D

Anyways, cvičila jsem:

Tlaky na ramena 12x
Pokus o shyby 5x
Přítahy na záda s osou v předklonu 15x
Výhozy na ramena s jednoručkami ve stoje 12x každá ruka (s použitím coru na rovnováhu)
Angličáky s klikem 20x
Kickbacky v předklonu na triceps s jednoručkami 12x každá ruka
Rozpažky na zadní delty s jednoručkami na břiše na šikmé lavičce 15x

A celé jsem tohle zopakovala 3x. Sranda na hodinu a půl zajištěna! 😉

Takže poslání tohoto článku zní: holky, cvičte i vršek! :)))))
P.S. Tričko a boty jsou od Pumy a úplně je miluju! <3

E.


(Pictures taken in Blue Orange Business Resort)