Úžasná místa & tipy na výlety – to je aplikace Placehunter

Stalo se vám někdy, že jste nevěděli, kam na výlet?

Ano? To jsem ráda – ne, že bych vám to přála, ale protože se vám bude moje aplikace hodit!

Po 4 měsících každodenní práce do noci, spoustě vypitých kafí a nervů z deadlinu jsme vypustili do světa mobilní aplikaci Placehunter.

Co je to Placehunter?

Mobilní aplikace, která vám zjednoduší život. Přesněji řečeno, ušetří vám čas při hledání zajímavých míst po Česku. V Placehunteru totiž najdete jen ta nejlepší místa, která opravdu stojí za výlet. Skoro se tu i nabízí výraz instamísta. Ke každému místu navíc máte všechny potřebné informace, takže nemusíte nikde složitě vyhledávat, kde zaparkujete nebo jestli budete potřebovat hotovost. Místa zároveň každý měsíc updatujeme, takže se nestane, že byste nevěděli, kam na výlet.

Placehunter jsme navrhli v minimalistickém designu tak, aby byl jednoduchý a přehledný. Žádné zbytečnosti, žádné sáhodlouhé texty z Wikipedie, žádné otravné reklamní bannery.

Přemýšlíte, kam na výlet? Už nemusíte!

Placehunter je jediné, co ke svým výletům potřebujete. A co uvnitř aplikace najdete?

  • Seznam míst
    V přehledných kartách si jednoduše vyberete místo, které chcete navštívit. Místa jsme rozdělili do 4 kategorií, aby to bylo ještě jednodušší a nezapomněli jsme ani na možnost vyhledávání.
  • Mapa
    Ta je připravena třeba pro případ, že už jste na cestě a chcete vidět další tipy v okolí.
  • Detailní informace o místě
    parádní fotky (samozřejmě s mýma presetama, hihi), GPS souřadnice, informace o tom, kde zaparkovat, popisek a zajímavosti o místě, fyzická a časová náročnost, informace o cenách a další tipy a doporučení

A cena?

Základní verze je zdarma. Najdete v ní 9 plnohodnotných výletů. Základní verze slouží spíše k tomu, abyste si aplikaci vyzkoušeli a viděli, jaký typ výletů a informací budete mít v premiové verzi.

Premium verze stojí 54 Kč/měsíc v případě ročního subscription nebo 79 Kč/měsíc v případě měsíčního subscription. V premiové verzi v tuto chvíli najdete 100 míst, ale nejlepší na tom všem je to, že je budeme postupně doplňovat až do počtu 200. Víc jich v Česku nebude, protože potom by se appka stala nepřehlednou a bylo by obtížnější si vybrat místo na výlet.

Bude rozšíření na Evropu?

ANO!

Pokud se vám bude Placehunter líbit, tak druhá meta je rozšíření na Evropu. Na to už jsme ale my sami krátcí a budeme muset oslovit nějaké lokální fotografy/travellery, kteří by nám dodali další obsah a fotografie. Plány jsou takové, že do roka a do dne by měla byl Evropa na světě, ale uvidíme 🙂

Kromě Evropy bychom do appky chtěli implementovat další funkcionality, které se vám budou hodit, ale ty jsou zatím tajné 🙂

A jak to vlastně celé vzniklo?

Jarda i já jsme velkými fanoušky Gastromapy od Lukáše Hejlíka. Musíme se přiznat, že úplně v počátcích nás inspirovala právě ona. Appka s vybranými výlety tu prostě chyběla, stejně tak jako tehdy appka s vybranými restauracemi a kavárnami. Kdo se má v té záplavě podniků nebo tipů na výlety vyznat, že?

Do té doby jsme používali mapy.cz nebo kudyznudy.cz, ale trávili jsme obrovské množství času hledáním, což nám nevyhovovalo. Museli jsme se probrat všemi nezajímavými kapličkami a památnými stromy, abychom našli opravdu zajímavé místo, které stojí za to, sednout do auta a vyrazit. A tak jsme si prostě v prosinci 2020 vymysleli svojí appku, která tenhle problém řeší. Proto taky náš hlavní slogan „Méně hledání, více objevování“.

Jarda má firmu na tvorbu webových a mobilních aplikací a sám je grafický designér, takže právě on a jeho tým z edgy.digital stojí za technickou tvorbou Placehuntera. Já jsem zase vymyslela, nafotila a sepsala veškerý obsah. Místa, na která jsem za posledních pár let narazila různě – na Instagramu, na blogách, v článcích, v průvodcích – jsem si ukládala do svojí vlastní Google mapy. Moje mapa v tuto chvíli obsahuje asi 200 úžasných míst. Z téhle mapy jsem potom čerpala inspiraci při tvorbě obsahu.

Po čtyřech měsících vývoje a testování jsme appku spustili. První světlo Appstoru a Google Play spatřila 1. 4. – tedy na Apríla, ale žádný žertík to není.

Závěrem

Strašně moc si přejeme, aby se lidem aplikace Placehunter líbila a fungovala tak, jak má. Budu strašně ráda za nějaký feedback – ať už pozitivní nebo negativní. Do vývoje jsme dali všechno, co jsme mohli a teď už je to všechno na vás, tak sbalte sváču a vyražte objevovat naše krásné Česko! 🙂 Odteď už vždycky budete vědět, kam na výlet.

E. + J.

Stáhnout pro iOS | Stáhnout pro Android