Vánoce v Dubaji – skrz naskrz Marinou

img_3941

Ahoj!

Je tu poslední část naší výpravy do Dubaje! Pět dní uteklo jako voda a přišel odlet zase zpátky do mrazů.

Vzhledem k tomu, že jsme předešlý den nachodily v Abu Dhabi asi 15 kilometrů, úterní dopoledne jsme strávily opět u hotelového bazénu. Po obědě jsme už s našimi pidi-kufříky vyrazily směr letiště, ale ještě jsme si udělaly malou zastávku na Dubai Marině, kterou jsme měli po cestě. Je to přístav s promenádou, lemovanou restauracemi, ze kterých je krásný výhled na místní mrakodrapy. Daly jsme si tady výbornou večeři a pokračovaly dál na letiště.

img_3970
img_3967
img_3963
img_3954
img_3944
img_3990

A jaké jsou tedy moje závěrečné dojmy z Dubaje?

Neměla jsem příliš vysoké očekávání, protože se asi nikdo nebude zlobit, když řeknu, že neoplývám velkými sympatiemi k Arabům. Ale naopak mě Dubaj i Abu Dhabi příjemně překvapily tím, jak jsou Arabové ve většině případů milí. Až na taxikáře se vás nesnaží okrást; když vidí, že držíte v ruce mapu, okamžitě se k vám vrhnou vám radit, kudy máte jít a je to velice tichý národ, takže vás místní neobtěžují svojí hlasitou mluvou, jako jiné nejmenované národy. Překvapená jsem byla i z toho, kolik je v Dubaji Asiatů (hlavně místních) a naopak málo bělochů. Jakožto dvě skoro-blondýny jsme všude byly středem pozornosti, div, že si na nás neukazovali prstem.

Taky jsem si myslela, kolik tady bude na Vánoce Čechů, ale za celou dobu jsme potkaly jen dvě skupinky, mluvící česky. Jednu na Burj Khalifa a druhou v Abu Dhabi. Druhé setkání se pro mě stalo naprosto neuvěřitelné. Vystupovaly jsme z autobusu, kterým jsme právě přijely z Dubaje a rozkoukávaly jsme se na gigantickém nádraží, kudy to vlastně máme jít.  Zamířily jsme k nejbližšímu východu a míjely jsme skupinku 3 holek. Zaradovala jsem se, že tu vidím nějaké Evropany, protože jich tu bylo opravdu málo a už mě to trochu znervózňovalo. Vtom na mě holčina promluvila česky, ptající se mě, jestli náhodou nejsem Eliška. Vytřeštila jsem na ní oči a pokývala hlavou. Dozvěděla jsem se, že pracuje v Dubaji a že zná můj Instagram a v Abu Dhabi je s rodinou na výletě. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit! Jenom pravděpodobnost, že potkám Češku v Abu Dhabi je asi tak 5%. Z toho je pravděpodobnost, že mě osloví, když uslyší, že taky mluvím česky, asi tak 1% a z toho pravděpodobnost, že zná můj Instagram asi tak 0,00001%. Takže to doteď nechápu, jak se tohle stalo, hahaha!:D:) Každopádně zdravím Claudii do Dubaje! <3 😀

No a teď k vašim otázkám! Často se mě ptáte, jaké jsme měly letenky a za kolik. Vzhledem k tomu, že bylo všechno na poslední chvíli, tak nejlevnější, které jsem dokázala sehnat byly z polských Katowic za 5000,-. Každopádně se dají pořídit do 3000,- přímo z Prahy, stačí sledovat akce. Zrovna na leden jsem viděla zpáteční letenky za 2400,- z Prahy, takže pokud nelpíte na přesném termínu, určitě se vyplatí počkat na nějakou akci.

Jinak je obecně Dubaj docela drahá, a to co se týče jak hotelů, tak jídla. Jediné, co je v Dubaji opravdu za hubičku je mhd, a taxíci. Třeba zpáteční cesta autobusem z Dubaje do Abu Dhabi (cca 140 km) nás vyšla v přepočtu na 130 Kč. Jedna jízda metrem stojí asi 20 Kč a cesta taxíkem přes polovinu města asi 100 Kč. Noapak co se jídla v restauracích týče, tak se pod cca 300 Kč za jedno jídlo nedostanete a hotely jsou v Dubaji převážně pětihvězdičkové, za které dáte cca 3000 – 5000 Kč/noc.

Co se délky pobytu týče, tak si myslím, že 5 dní je naprosto ideální. Nestihly jsme samozřejmě všechno, ale viděly jsme, co jsme chtěly:)

To je ode mě z mojí cesty po Emirátech pro zatím všechno. Žádnou další cestu neplánuji, ale jsem si jistá, že se zase něco objeví, znáte mě! V úterý se rozhodnu a ve středu letím! Hahaha:) Ne, teď vážně. Začíná mi zkouškové, takže budu blog trochu flákat, takže se předem omlouvám, ale od poloviny ledna budu plně akční a vynahradím vám to! 🙂

Tak se mějte krásně a držím palce u zkoušek všem, kteří to budou potřebovat!
E.

img_4018