Ahooooj!

Tak tenhle víkend byl naprosto boží!

Nechtělo se mi smrdět doma v bytě, když bylo tak krásně, tak jsem vyrazila za mamkou, která bydlí kousek za Prahou v domku se zahradou. Vzala jsem si s sebou notebook s tím, že budu pracovat na diplomce na zahradě a budu se přitom opalovat, protože jsem po zimě bílá jak sejr. Dva v jednom. Poplácala jsem se po rameni, jak jsem to skvěle vymyslela a po ranním tréninku vyrazila.

Vytáhla jsem deku, rozplácla se na zahradě jen v podprsence a v kalhotkách a otevřela notebook.

PŘEDSTAVA

Budu vleže vesele psát, usrkávat ledový kafe, poslouchat mojí oblíbenou hudbu a opalovat se. Napíšu takovejch 10 stránek a v poledne si dám pauzu na oběd. Pak napíšu dalších 10 stránek a až zapadne sluníčko, vyrazim krásně hnědá, jako od moře, domu.

REALITA

Díky sluníčku jsem na počítači absolutně nic neviděla. Po pěti minutách jsem zjistila, že na zahradu nedošáhne wifi, tak jsem se připojila na svoje chabý mobilní data, který taky úplně nefungovaly. Neustále na mě sedal nějakej hmyz a večer jsem zjistila, že se na mě dokonce přisálo jedno klíště. Taky mi nedošlo, že stromy ještě nejsou úplně košatý a že na mě všichni kolemjdoucí-na-sobotní-procházku budou zírat.

Po dvou hodinách a půl stránce se mi vybil notebook. Šla jsem si ho dovnitř nabít a při tý příležitosti pomohla mamce s obědem. Vytáhly jsme ven stůl a židle a obědvaly venku.

Po obědě jsem napsala další půlstránku a přestalo mě to bavit. Navíc se mi znovu vybil notebook, kterej se mi během oběda stačil nabít jenom na 20%. Vzala jsem foťák a šla něco fotit. Vybil se mi foťák. Zalehla jsem zpátky a napsala další dvě věty. Začala mi bejt zima, takže jsem to sbalila. Sečteno podtrženo, napsala jsem jednu stránku a dvě věty. Spálila jsem si zadek, sežrala z deprese bonboniéru, co mamka dostala od babičky k narozeninám, vyčerpala všechny mobilní data a přinesla klíště a sto padestát kousanců od komárů a mravenců.

Příště si asi sednu do kavárny.

E.