Výlet z Mnichova na Wendelstein & Schliersee

Ahooj!

Slíbila jsem pár fotek z Mnichova, tak tady jsou. V Mnichově samotném jsem teda nevyfotila ani jednu, nicméně jsem podnikla výlet na malou horu, asi hodinu od Mnichova, která nesla jméno Wendelstein (1838 m.n.m.) a nacházela se v Bayerských Alpách. Upřímně jsem doufala v něco takového, ale i když sněhu nebylo tolik, docela jsem si výlet užila a zase poznala nové místo!:)

Nahoru jezdí lanovka za šílených 22 euro, ale výhled za to rozhodně stojí. Na úplném vrcholku je totiž malý kostelík a restaurace, kde prodávají tradiční německé preclíky (hahaha, zase to jídlo:D). Když je jasno, je odsud vidět až několik stovek kilometrů daleko.

Druhá alternativa byla ještě Zugspitze, která je od Mnichova asi dvě hodiny autem, ale sněhu tam bylo stejně, lanovka stála přes 40 euro a je to spíš lyžařský areál, než vyhlídky & chill, takže jsme tuhle variantu zavrhli. Stejně bych se na Zugspitze někdy ráda podívala, ale možná asi spíš v létě.

Po ceste zpátky do Mnichova jsme se ještě zastavili u jezera Schliersee, které je jen asi 15 minut od úpatí Wendelsteinu. Bylo celé zamrzlé a plné bruslících lidí. Dokonce po něm lidi jezdili na kole a čtyřkolkách!

Takže pokud budete mít cestu do Mnichova a volné cca tři hodinky času, určitě sem zajeďte, vrcholek vypadá podle fotek pěkně i v létě!:)

A kam se chystáte vy? Nebo naopak máte nějaké tipy, kam bych se měla vydat já a prozkoumat to tam a potom o tom napsat článek? 🙂 Budu ráda za jakýkoliv tip!

Krásný čtvrtek!
E.