11 nejčastějších módních přešlapů

Ahoj!

Takhle nějak vypadal můj outfit jen pár minut před tím, než jsem si na něj vykydala půlku jogurtové dresingu ze svého kebabu, který jsem si musela koupit, protože jsem nestíhala jíst:D Dresing jsem měla i na botách, kdyby vás to zajímalo. Myslím, že je na fotkách trochu vidět, že mám hlad a jsem mrzutá:D

Každopádně, v jednom z minulých článků jsem se vás ptala, jestli máte nějaké nápady na články, které by se týkaly módy a zaujal mě jeden od Míši (Míšo děkuju!:)), která mi navrhla, že bych mohla sepsat něco o nejčastějších faux-pas se kterým se denně setkávám, vzhledem k tomu, že jsem přesně o tomhle tématu mluvila na přednášce, kterou jsem měla minulý týden na VŠE.

Tak jdeme na to! Tady je 11 nejčastějších přešlapů, které na ulici vídám:

 1. Punčochy v otevřených botách. Vídám to pořád a dokola. Punčochy se VŽDYCKY nosí jen do zavřených bot. Pokud si chcete vzít páskové boty, punčochy nechte doma:)
 2. Neprostřižené kapsy a rozparek u kabátu/saka. Tohle spousta lidí pořád ani neví, ale saka a kabáty se často prodávají v obchodě se zašitými kapsami a s křížovým švem na rozparku. Tyhle švy je potřeba malými nůžkami opatrně prostřihnout.
 3. Příliš krátká sukně/šaty při formálních událostech. Pokud se jedná o nějakou formálnější událost (ať už divadlo, ples, či jenom schůzka v práci), ženy by podle klasického dress-codu měly mít sukni minimálně po kolena. Pokud je kratší, vypadá potom celý model vyzývavě a nevhodně.
 4. Etiketa na podrážce bot. Spousta lidí si jí zapomene odlepit. Co je snad ještě horší je pozůstatek etikety, kterou jste se snažili sloupnout, ale v půlce jste zjistili, že to nejde. Nejvíc je tenhle případ vidět na podpatcích:)
 5. Viditelné prádlo. Pokud si koupíte letní top nebo společenské šaty s odhalenými zády, zapomeňte na podprsenku. Do těchhle topů se podprsenka nenosí, a platí to i pro ty, s gelovými ramínky. Říká se jim neviditelné, ale veřte mi, všichni je vidí. Pokud to bez podprsenky nezvládnete, nekupujte si topy s odhalenými zády:)
 6. Lesklé silonky. Důvod, proč tyhle silonky vůbec prodávají je ten, že na klasické matné se lepí volná sukně díky statické eletřině. Na ty lesklé se sice nelepí a sukně po nich pěkně klouže, ale vypadají jako kdybyste právě vylezli z olejové koupele.
 7. Rozevírající se knoflíky u halenky/košile. Košile by nikdy neměla být tak upnutá, že se při nádechu rozevřou knoflíčky. Košile je zrovna jedna z věcí, která by měla ženě sednout naprosto přesně, takže doporučuju zkoušet, zkoušet, zkoušet, a když vám jedna padne, vzít si rovnou tři. Já sama jsem třeba posedlá bílými košilemi a v mojí skříni byste jich našli 15 naprosto totožných. Oblíbila jsem si ty od Gantu a sedí mi skvěle:)
 8. Boty na platformě. Záleží samozřejmě na příležitosti, ale v 99% případů boty na platformě vypadají nevkusně. Jediný okamžik, na které se třeba hodí, je Fashion Week a další módní události, ale opravdu lacině působí na společenské události i do práce.
 9. Nedodržení dress-codu na formálních událostech. To znamená, že pokud jdete na ples v Opeře, měli byste respektovat daný dress-code, tedy dlouhé večerní šaty a ne vyrazit v koktejlkách. S každým dresscodem se pojí další spousta pravidel, které byste měli vědět (jako třeba délka šatů, odhalená ramena, typ bot a kabelky, střih šatů a podobně).
 10. Bílé ponožky v černých botách a černé ponožky v bílých botách. Volte vždycky ponožky ideálně v barvě bot, tyhle kontrastní kombinace nevypadají hezky.
 11. Legíny místo kalhot. Holky, LEGÍNY NEJSOU KALHOTY!!!!!! Jsou to pončocháče a v punčocháčích a v tričku byste taky ven nevyšli. To, že se to líbí klukům znamená asi jediné – holkám je vidět zadek, popř. tanga. Každej kluk se rád podívá na zadek. Ironie je ale ta, že legíny většinou nosí holky, které si to vážně nemůžou dovolit:(

Samozřejmě ale záleží na příležitosti, na kterou se oblékáte. Úplně jiná pravidla platí právě třeba na již zmiňovaných módních akcích, kde se naopak snažíte ukázat svojí kreativitu a žádná pravidla zde neplatí. Pokud se ale oblékáte do práce, do školy či na ples, zkuste se těmto 10 bodům vyhnout:)

No a pokud pořád tápete a moc se neorientujete, tak vám dám ještě jedno moudro: snažte se oblékat jednoduše, protože tak je největší pravděpodobnost, že se nějakému faux-pas vyhnete. A navíc platí, že v jednoduchosti je krása:) Občas modré džíny a bílé tričko s teniskami je víc, než překombinovaná kreace všeho možného:)

Tak snad byl tenhle článek pro vás alespoň trochu poučný a něco si z něj odnesete!:)

Je něco, co jste třeba z těchhle 10 bodů nevěděli a je to pro vás novinka? A jaké největší faux-pas jste na ulici viděli vy? :))))

Pa,
E.

WEARING: 

Dress – Reserved
Coat – Zara
Bag – Chanel
Shoes – Zara