2 tipy na nejlepší fotky z Lauterbrunnen ve Švýcarsku

lauterbrunnen

Ahoooooj!

Lauterbrunnen. Co dodat. Kýč jako blázen.

Malé městečko, spadající pod region Interlaken, se nachází uprostřed fotogenického údolí a připomíná jakékoliv jiné švýcarkské nebo rakouské podalpské městečko. S jedním rozdílem. Po všech přilehlých skalách stékají desítky vodopádů. Není divu, že si Lauterbrunnen přidalo do svého bucket listu takové množství lidí. 

Kam pro fotku?

Městem projíždí vlak, který vás dostane na druhou stranu kopce, kam se auta díky nespočetným zákazům vjezdu nedostanou. My jsme se na levou stranu vydali pěšky od mostu přes řeku (který je kousek od velkého parkoviště KirchenPartplatz). Je odtamtud pěkný výhled na celé údolí včetně největšího vodopádu. Na mapě je ulice Heim-Egg.

Další super výhled na kostel (fotky s dřevěným plotem), který byl v té době bohužel pod rekonstrukcí, je odsud.

Pokud máte víc času, rozhodně bych vyjela i některou z lanovek nahoru. To my jsme bohužel neměli a trošku mě to mrzí. Co jsme ale zažili byl parádní slejvák, před kterým jsme se museli schovat v seníku. Moc nám to nepomohlo, protože za patnáct vteřin běhu jsme zmokli na kost. No aspoň to vyhnalo všechny ty lidi, haha:)

Dalším super místem a fotku vodopádu je přímo parkoviště KirchenParkplatz. Od toalet (haha) se dá dobře vyfotit vodopád s ikonickou dřevěnou chatou.

Jaká jsou negativa údolí Lauterbrunnen?

Co je ale horší jsou ceny. Majitelé kaváren, restaurací i hotelů moc dobře vědí, kolik lidí se tu ročně otočí a podle toho vypadají i ceny. Já jsem si tu dala po týdnu cappuccino, protože jsem měla lehký deficit. Zaplatila jsem za něj v přepočtu asi 270 korun. Teď si představte, kolik tu stojí noc v hotelu.

Druhá tragická záležitost je parkování. Jsou tu jen dvě nebo tři velká parkoviště na krajích města a když jsou plná, máte prostě smůlu. V celém downtownu je zakázáno parkovat, pokud nejste hosty hotelu, takže se musíte odebrat na úplný okraj, tam za 10 franků zaparkovat a dojít do centra pěšky.

Podrtženo sečteno, na Lauterbrunnen při roadtripu po Švýcarsku rozhodně nezapomeňte, vyhraďte si na něj alespoň půl den a nabijte foťáky!:)

P.S. Doufám, že jste viděli i další super fotospot ze Švýcarska v mém posledním článku!

E.

lauterbrunnen
lauterbrunnen
lauterbrunnen
lauterbrunnen
lauterbrunnen
lauterbrunnen