Vánoce ve Vietnamu – Da Nang & Marble Mountains & Ba Na Hills

Ahoooj!

Tak se mi bohužel nepodařilo dodržet slib o tom, že bude každý den nový článek, nicméně jsem tu konečně s posledním článkem z Vietnamu! Tentokrát z města Da Nang, do kterého jsme vlastně přiletěly a odlétaly z něj. Pořádně jsme měly čas ho prozkoumat až na úplném závěru cesty.

Pokud se v Da Nangu ocitnete, tak bych tu doporučila dvě věci, které rozhodně stojí za vidění v jeho okolí. Jsou to určitě Marble Mountains a v druhé řadě Ba Na Hills.

V samotném městě Da Nang nás nadchnul hlavně Dragon Bridge, ale jinak je to město, jaké každé jiné. Rozhodně tu doporučuju hotel Val Soleil, který je na skvělém místě, mají tam moc milý personál a navíc je na střeše bazén s výhledem k nezaplacení.

Marble Mountains jsou cca 10 km od města. Nám nezbývalo moc času řešit nejlevnější způsob, jak se do Marble Mountains dostaneme, takže jsme zvolily ten nejjednodušší způsob – taxík. Za necelé dvě stovky nás do hor z našeho hotelu dovezl a my tak měly celé odpoledne na prozkoumávání nekonečných zahrad, pagod a buddhů. Nezapomeňte, že se sem platí vstupné, které za to ale rozhodně stojí, tohle místo je za nás vážně must-see! Dole u silnice najdete spoustu obchůdků s hlavním suvenýrem – mramorem.

Ba Na Hills se nachází přibližně 40 km od Da Nangu a je přístupné po perfektní tříproudé silnici. Na tenhle výlet jsme si půjčily skútry a za necelou hodinku jsme parkovaly u areálu. Na Ba Na Hills jsem slyšela dost rozporuplné názory. Není to totiž přírodní horská oblast, jak se může na první pohled zdát, ale je to obrovský uměle vytvořený komplex něčeho, co se nedá úplně dobře popsat. V komplexu najdete přes zábavní park, pagody, sochy, mosty, labyrinty, jezírka, lanovky, restaurace a vinárny až po pódia s dobovými představeními a hotely. Celý komplex byl vytvořen ve starém francouzském stylu a slouží řekla bych že pro zábavu. Je to na jednu stranu neuvěřitelný kýč, na druhou stranu avšak něco nezapomenutelného. Platí se sem na Vietnam dost drahé vstupné (tuším že v přepočtu něco kolem 700 Kč), ale dá se tu úplně v pohodě strávit celý den. Rozhodně nevynechejte slavný instagramový most Golden Bridge!:) Jestli je něco ale vážně spektakulární, tak je to dlouhá cesta lanovkou nad pralesem.

Tak, články už máte všechny a teď už zbývá jen video!:) Doufám, že se těšíte! :)))

Pokud máte nějaké dotazy, pište do komentářů, ráda pomůžu! <3

E.

All pictures were taken with Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 or 24-75 f4.0