4 top místa v Budapešti

Ahooooj!

V minulém článku jste se dozvěděli proč jsem znovu po tak krátké době zavítala do Budapeště a taky to, že jsme se s mamkou nevydržely tři dny jen válet, jak jsme plánovaly. Hned druhý den jsme naběhly do města a vzhledem k tomu, že já byla s Martinem v Budapešti celkem nedávno, tak jsem přesně věděla my way around a tím pádem dělala mamce průvodce.

Za jeden jediný den jsem jí protáhla těma nejlepšíma místama, takže pokud plánujete Budapešť na den, tak tady je výčet těch podle mě nejlepších míst:

1 – HERO SQUARE 

Tohle náměstí mě totálně dostalo tím, jak je čisté a upravené. Ona vlastně celá Budapešť je čistá a upravená, ale na tomhle náměstí je to tak nějak nejvíc vidět. Když už tu budete, tak se můžete mrknout i do nedalekého parku Városliget.

2 – CITADELA & BUDA CASTLE & MATYÁŠŮV CHRÁM & RYBÁŘSKÁ BAŠTA

Podle mě nejkrásnější místa v celé Budapešti, která jsou jen kousek od sebe. Je odtamtud nádherný výhled na město, Dunaj a Parlament. V hradbách Rybářské bašty je nádherná kavárna, kde kafe sice stojí za prd, ale ten výhled s hrnkem v ruce je k nezaplacení.

3 – PARLAMENT 

Ten je krásný ze všech stran – jak ze druhé strany řeky, tak i celý areál okolo něj. Nejkrásnější je ale za západu slunce!:)

4 – ROOFTOPOVÉ BARY & SZIMPLA KERT

Co si budem povídat, kdo nebyl v Szimpla Kert, jakoby v Budapešti nikdy nebyl! 🙂 Tohle místo se absolutně nedá popsat a ani na fotkách nevypadá tak, jaké ve skutečnosti je. A z rooftopů jsem vyzkoušela High Note Skybar a St. Andrea Bar a oba mají nádherný výhled. Výhoda je ta, že do těchhle míst můžete zavítat až večer, za tmy, narozdíl od ostatních míst:)

Krásných míst v Budapešti je samozřejmě ale mnohem víc, nicméně zbytek se nedá za jeden jediný den stihnout. Pokud tu budete déle, tak omrkněte ještě můj druhý článek z Budapešti, kde je ještě víc tipů! 🙂

E.