Blausee – největší zklamání ve Švýcarsku

Blausee

Ahoooj!

Napadlo mě napsat jeden článek, který nebude všechno jenom chválit, ale vlastně ukáže i tu realitu, kterou málokdo přizná. Švýcarské Blausee má být jedno z nejkrásnějších jezer ve Švýcarsku a možná vám i spousta lidí řekne, že to tak je. Nicméně já, vzhledem k tomu, jak mám Švýcarko proježděné křížem krážem a pár jezer už jsem viděla, Blausee mě nenadchlo ani trošku. 

První varovný signál měl být fakt, že je jezero hned u hlavní silnice, kousek od lanovky k Oeschinensee.

Druhým varovným signálem bylo to, že u jezera je obrovské placené parkoviště.

Třetím varovným signálem je obrovská brána s nápisem Blausee, pokladna na PLACENÝ vstup, turnikety, shop a restaurace.

I přes všechny tyhle signály jsme si šli lístek koupit a vyrazili do arálu. A proč bylo Blausee takové zklamání? Jezero samo o sobě kouzelné bylo (i když bych ho spíš nazvala nějakým rybníčkem), ale ta uřvaná masa lidí (včetně rodin s kočárky) už moc ne. Naprostým vrcholem nesmyslu mi přišla loďka, která na rybníčku plula. Nebo respektive se spíš tak motala a točila dokola, protože se ani na jezírku téhle velikosti plout nedalo.

Pokud bych mohla poradit komukoliv, kdo se na Blausee chystá, rozhodně bych ho vynechala a místo toho si na list napsala raději něco jiného. Třeba Oeschinensee. Nebo Lago di Saoseo. To jsou pořádná horská jezera.

E.

Blausee
Blausee
Blausee
Blausee
Blausee
Blausee
Blausee