Vánoce ve Vietnamu – Ostrov Phu Quoc


Ahoj!

Tak dneska vám napíšu o destinaci, na kterou jste se mě ptali úplně ze všeho nejvíc, protože jsou na ní nejrozporuplnější názory. O severu všichni vědí, jak je fantastický, ale jihem je často opovrhováno, takže ráda připojím svůj názor.

Phu Quoc je ostrov, který sice patří k Vietnamu, nicméně územně leží spíše u Kambodži, která si ho mimochodem dost dlouho nárokovala. Dá se sem dostat letadlem odkudkoliv z Vietnamu za cca 1000Kč, nebo ferry z Rach Gia nebo Ha Tien. Ostrov je považován za místo, které má údajně nejkrásnější pláže z celého Vietnamu. To můžu potvrdit, ale i vyvrátit. Na ostrově se sice nacházejí krásné písčité pláže, které mají obrovský potenciál a připomínají Karibik. Na druhou stranu je to pořád Vietnam, takže odpadkům a bordelu se tu nevyhnete, pokud nejste ubytovaní v pětihvězdičkovém rezortu.

My jsme byly tak uválené a unavené ze severu, že jsme se rozhodly v jednom z pětihvězdičkových rezortů ubytovat. Naštěstí tu nejsou tak drahé, jako v jiných destinacích. Vybraly jsme si hotel Dusit Princess Moorise Resort na Long Beach, který byl opravdu skvělý. Nemám sice žádné srovnání s ostatními, ale často přikládám velkou váhu na hodnocení na Bookingu a tenhle měl to nejvyšší. Není absolutně nic, co bych vytkla. Možná jedině ten tajfun, který nám pobyt trochu znepříjemnil, nicméně za to hotel samozřejmě nemohl. Pláž byla čistá, servis fantastický a pokoje skvostné.

Jenže vzhledem k tomu, že ani jedna nejsme úplně plážový typ, ležet u bazénu jsme vydržely asi dvě hodiny a chytly nás roupy. Ráda bych podotkla, že v moři jsem byla jednou a to jenom po pás, protože mám naprostou schýzu z mořských potvor, který mi nevadí jenom na talíři. Navíc po tajfunu bylo moře každý den celkem kalné, takže si umíte představit, jak vysoko jsem vyskočila, když se mě něco dotklo.

No, takže nám to nedalo a půjčily jsme si motorku, abychom objely celý ostrov.

Na doporučení jsme zavítaly na Kiki Coconut Beach, která byla jednoznačně nejlepší, protože jsme na ní byly samy. Pak jsme omrkly Sao Beach, která má mnohem bělejší písek než všechny ostatní pláže, ale na druhou stranu se na ní nedalo hnout. Bylo to tak na cvaknutí fotky na houpačce a rychle pryč. Na závěr jsme se chtěli podívat na sochy inspirované Gaudím, ale bohužel na pláži v tu dobu probíhal nějaký festival a nechtěl se nám kupovat lístek za víc než 100 euro, takže tu jsme nakonec neviděly. Po cestě zpátky jsme se zastavily na farmě, zpracovávající perly, kde jsem pořídila pravý perlový náramek za zlomek ceny, za kterou se prodávají pravé perly v Evropě.

Den jsme zakončily na night marketu v hlavním městě Duong Dang, který rozhodně stojí za vidění a hlavně za jídlo. Najdete tam všechny možné ryby, chobotnice, mušle, kraby, na které si jen ukážete, oni vám je vyloví z akvárka a ugrilují. Nemluvě o ovoci a různých sladkých dobrotách.

Kdybych to měla shrnout, jsem ráda, že jsme se tu po tom náročném severu zastavily, protože to byl opravdový odpočinek, na druhou stranu je na světě spousta hezčích pláží.

Další den jsme se vydaly ferry na pevninu, takže příště už z Delty Mekongu!:)
E.


All pictures taken with a Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 + Nikkor 24-70 mm f4.0 + Dji Mavic Air