Geox Press Trip v Itálii – den druhý

Ahoooj!

Hlásím se s druhou částí výletu do Itálie, kam jsem vyrazila s Geoxem! 🙂 O účelu cesty a Day 1 se dozvíte v první části článku:)

Takže druhý den jsme brzo ráno hned po vydatné hotelové snídani vyrazili konečně do továrny Geoxu, což byl docela neuvěřitelný zážitek! Poprvé v životě jsem viděla, jak se vlastně vyrábí boty a překvapilo mě, kolik ruční práce výroba bot vyžaduje! Nejvíc zajímavá ale byla výroba membrány. Vůbec jsem nevěřila, že se v dnešní době konzumu ještě vyrábí něco tak pečlivě. Viděli jsme třeba laboratoř (ve které jsem bohužel nemohla fotit), kde se membrány, ale i celé boty testují. Na ohyb, na teplotu, na vlhkost.

V poledne jsme se odebrali na další pětichodový oběd do firemní restaurace a teda musím říct, že bych dala cokoliv za to, aby takhle vypadala třeba naše menza ve škole!:D

Po obědě jsme omrkli ještě sklady, nad kterými mi zůstával rozum stát. Tolik krabic a pásů a různých strojů!

Odpoledne jsme se vydali do vinárny Vila Sandi, kterou proseccoví gurmáni určitě budou znát!:) Prošli jsme sklepy a náležitě odegustovali několik lahví:D

Po degustaci jsme se dopravili zpátky na letiště a večer odlétali zpátky do Prahy. Vůbec se mi nechce věřit, že jsme v Itálii byli jen dva dny. Stihli jsme toho tolik! Každopádně to byly další dva dny, které mi pomohly nahlédnout do módního průmyslu zase o něco blíž:)

A co vy? Máte nějaké „Geoxky“? A měli jste taky někdy šanci se podívat do nějaké továrny na boty nebo oblečení? 🙂
E.