Instaspot u Olpererhütte

Ahooooj!

Pamatujete si, jak jsme v létě byli ve Stubai? Tak jsem úplně zapomněla napsat o tom, že tím náš trip neskončil a vydali jsme se ještě na Olpererhütte, situovanou v údolí Zillertal.

Zajížďka to sice byla, ale na ikonický visací most jsem se chtěla podívat už dlouho. Jenže jsme neměli moc času do západu slunce a Mapy.cz říkaly, že to jsou dvě hodinky z parkoviště u Schlegeis Stausee. Jenže my jsme nasadili takové tempo, že jsme nahoře u horské chaty byli za nějakých 50 minut. Bylo léto, takže jsme po cestě vypotili i krev a nahoru se přiřítili úplně durch.

K Olpererhütte jsme dorazili ještě když bylo údolí zalité sluníčkem, takže jsme o tu parádní podívanou nepřišli. Strašně jsem se bála, že jakmile bude údolí ve stínu, barva tyrkysové vody v jezere Stausee se změní v šeď a z fotek nebude nic.

Hangebrücke najdete jen pár metrů za chatou směrem nahoru do kopce. Pokud se sem ale vydáte v létě, nedej bože přes víkend, počítejte s tím, že u mostíku bude fronta lidí, kteří touží po ikonické fotce. V horším případě natrefíte na slečnu, která se na mostě třikrát převléká do večerní róby a fotí stovky fotek v různých pózách. My takový zážitek bohužel měli a měli jsme co dělat, abychom tuhle slečnu nesestřelili (schválně) dronem, aby se dostalo i na další.

E.