Instaspot jménem Ritten Earth Pyramids v Dolomitech

created by dji camera
Erdpyramiden_im_Rivellaungraben

Ahoooj!

Tentokrát pojďme zabrousit dál, než jen do pěkné krajiny na kraji Dolomit. Teprve nedávno otřáslo Instagramem neuvěřitelné místo kousek od Bolzana, nesoucí název Ritten Earth Pyramids.

Jak Ritten Earth Pyramids vznikly?

Ze stráně tu rostou 25.000 let staré „pyramidy“, jenž mají obrovsky zajímavý vznik. Jsou tvořeny z jílu, který postupně erodoval. Jelikož ale na některých místech ležel kámen, který tvořil jakousi střechu a tím pádem bránil dešti a větru, zmizely (zerodovaly) jen ty části, na kterých kámen neležel. A tak vznikly tyhle špičaté tvary.

Jak se k nim dostat?  

Ke známějším Ritten je poměrně jednoduché se dostat, stačí název zadat do navigace a ta vás dovede až k parkovišti, od kterého vede asi 1 km dlouhá stezka. Z ní můžete vidět pyramidy ze všech úhlů. Bohužel se však nedá dostat přímo k pyramidám – jakýkoliv zásah člověka by pro ně byl fatální. Takže pokud máte teleobjektiv nebo drona, rozhodně ho s sebou nezapomeňte, protože jsou od lávky dost daleko.

K pyramidám „Erdpyramiden im Rivellaungraben“  (Piramidi di terra nella gola del Rio Rivellone, Klobenstein) je sice o dost obtížnější se dostat, protože si s ním navigace neporadí, ale zato se u nich ocitnete mnohem blíž. Nejlepší je auto nechat v obci Oberbozen – Soprabolzano a odtamtud po silnici dolů pod lanovku. Až se dostanete do velké zatáčky, odbočíte doleva na lesní cestu, ta vás vezme kolem soukromého statku až k pyramidám. Přikládám mapu s polohou pyramid pro lepší orientaci.

A které jsou lepší? 

Jednoznačně ty, kam je obtížnější se dostat a ví o nich méně lidí, tedy Rivellaungraben!

E.

Erdpyramiden im Rivellaungraben
Erdpyramiden_im_Rivellaungraben
Erdpyramiden_im_Rivellaungraben
Erdpyramiden_im_Rivellaungraben
Ritten