Jak vrstvit?

vrstvení oblečení

Vrstvení je nedílná součást zimních měsíců. Ale jak vrstvit? Jak správně nakombinovat kousky tak, abyste nevypadali jako panáček Mischelin?

Jak vrstvit svršky?

Svršky se vrství pochopitelně nejčastěji, takže je u nich i největší variabilita. Fígl je v tom, že na sebe musíte vrstvit kousky, které mají odlišnou délku. To znamená, že každá z vrstev by měla být vidět. V tomto případě je je delší košile a kratší svetr.

To stejné platí o dvou kabátech, které jsou sice stejně dlouhé, ale rozdíl je v tom, že ten vínový mám oblečený klasicky, ten šedý jen přehozený přes sebe. A tím pádem jsou oba vidět. Přiznejme si to, dalším důvodem je i to, že bych je pravděpodobně na sebe oba nenacpala. Kabáty by měly být podobného střihu, aby k sobě alespoň trošku ladily.

Stejně tak to potom funguje i u šatů, které by měly být delší, než je svetr/sako/bunda.

Jak vrstvit spodní díly?

U spodních dílů se moc vrstvit nedá. Pokud je opravdová zima, můžete si pod kalhoty obléct silonky nebo podvlíkačky, ale efekt zůstává stejný, protože spodní vrstva nebude vidět. Další vychytávkou do chladného počasí jsou třeba i vysoké boty, které skryjete pod nohavice. Já sama občas nosím semišové kozačky nad kolena, které kalhotami přikryju.

Existuje samozřejmě i další spousta rad, které vám při vrstvení pomůžou principy pochopit. Já se držím jen toho jednoho a zima mi není. To, jestli outfit vypadá k světu, nechám posoudit vás 🙂

E.

WEARING: