Kempování na divoko u Oeschinensee

oeschinensee

Ahooooj!

Jak to tak vidím, vůbec nejsem schopná dokončit články ze Švýcarska.

Na to jak je Švýcarsko malá země, mají neuvěřitelné množství míst, které stojí za to vidět. Ani měsíc by nestačil na to, aby člověk zavítal na všechny švýcarské krásy.

No a pak jsou místa, která jednou za život vidět nestačí. A o jednom takovém chci dneska napsat. Jmenuje se Oeschinensee. O mojí první návštěvě si můžete přečíst v tomhle článku.

Poprvé jsem se do kopce škrábala pěšky, protože proč bych jezdila lanovkou žejo. Teď jsme s Kubou nahoru vyjeli lanovkou, protože proč bychom chodili pěšky žejo. Obě dvě moje návštěvy měly ale něco společného – stanovala jsem přímo u jezera. Asi vás zajímá, jestli je to povolené. Samozřejmě že není. A kdyby to někdo přesto nevěděl, je tam několik obrovských cedulí. Netuším, jestli cedule platí jen na travnatá místa hned za turistickou chatou nebo na celý areál jezera, každopádně my jsme to riskli na štěrku na druhé straně jezera, kde cedule už nebyly. Asi proto, že na druhou stranu moc lidí už nedojde. A nebo taky proto, že to tam je povolené.

Po cestě jsme našli ve křoví ještě jeden stan, takže sami rebelové jsme nebyli. Podle toho, jak byl zamaskovaný bych soudila, že stanování povolené není ani na druhé straně jezera. Jenže samozřejmě my jsme mazáci a museli jsem si postavit stan přímo u vody, protože tam byl lepší výhled. No měli jsme kliku a nikdo nás neodchytil.

Večer došlo ještě na koupačku, protože to byla naše jediná možnost sprchy.

Praktické informace

Auto se dá zaparkovat v Kanderstegu, kde je pod lanovkou placené parkování (drahé jako blázen, ale to už vás ve Švýcarsku po nějaké době přestaně překvapovat). Lanovka je taky pekelně drahá, ale vyplatí se. Pamatuju si, jak jsem se s dvacetikilovou krosnou předloni škrábala nahoru. Nebyl to ani pěkný hike protože cesta vedla celou dobu lesem, takže pokud se sem vydáte, tak investujte do lanovky – ušetří vám cca 2 hodiny nahoru a hodinu dolů.

Od stanice lanovky musíte k Oeschinensee ještě cca 15 minut pěšky, ale je to nádherná procházka mezi krávama. Nahoře je docela fajn restaurace (kde mají zmrzku!) a v chatě se dá i přespat.

Na druhou stranu Oeschninensee to trvá po levém břehu asi hodinku. Po levé straně uvidíte obrovský vodopád, pod kterým se dá skvěle osprchovat. Pak se dá pokračovat ještě výš – mnohem výš. Vyškrábat se dá prakticky na všechny vrcholky, které se od jezera zvedají. Po cestě jsou dokonce v kamenitých svazích i turistické chaty, kde se dá přespat.

oeschinensee
oeschinensee
oeschinensee
oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee

My jsme nakonec strávili ráno chillem, protože jsme byli z toho neustálého šplhání, vaření, plánování, kempování a přejíždění vyčerpaní. Rozhodli jsme se si dát prostě pár hodin pauzu.

Musím se pochlubit, že jsme si to ráno udělali fakt pěkný. Dole ve městě jsme koupili vajíčka, avokádo, v mekáči vyžebrali sůl a ráno k snídani jsem tady u Oeschninensee uvařila luxusní avotoast.

Pokračování příště! 🙂
E.

Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee
Oeschinensee