Legendární spontánní roadtrip po Anglii

IMG_8452

Ahoj cestovatelé! 🙂

Jak už možná někteří z vás vědí, tak jsem se právě vrátila z dalšího výletu. Tentokrát jsem sebrala svoje dva nejlepší kamarády z gymplu – Šimona a Magdu – a vyrazili jsme ve třech na týden do Velké Británie. Letenky jsme měli přes WizzAir z Prahy za něco málo přes tisícovku.

První dva dny jsme strávili v mém milovaném Londýně, kam se stále ráda vracím. Tady jsme se potkali s dalšími dvěma kamarády a na celý den jsme se vrhli do ulic na nejznámější památky. Taky jsme (jak už tak bývá zvykem) strávili pár chvil v obchodech a posedáváním v restauracích, kde jsme si užívali výborná jídla. To úplně nejlepší jídlo za posledních několik měsíců jsem měla ve Wagamama, kterou můžu jen doporučit! Taky jsme se podívali na proslulý Borough Market, plný nejrůznějšího ovoce, zeleniny, sladkostí, sýrů, mořských potvor, masa a pečiva.
Co se týká nakupování, tak jsem všemi deseti pro Oxford Street, kde jsem i já nechala pěkných pár liber. Navíc tam už (pro některá místa by se spíš hodilo „teprve“..) připravují Vánoční výzdobu, takže večerní potulování na Oxford Street bylo fakt kouzelné 🙂

IMG_8444
IMG_8679
IMG_8700
IMG_8673
IMG_8469
IMG_8465
IMG_8416

Během pobytu v Londýně jsem s pomocí mých střelených kamarádů nafotila fotky a napsala článek pro Bershku, který bude na jejich inspirativním blogu online 19.11. a na který se ukrutně těším!!

 Taky jsem se poprvé potkala s Natálkou a nafotily jsme spolu další z jejího „projektu“ #meettheblogger, kdy se fotí s nejrůznějšími bloggery. Musím říct, že jsem dlouho nepotkala tak skvělou ženu, jako je ona! Už teď se těším na další setkání!! <3

Večer jsme šli všichni posedět do baru na jejich výborný cider. Kdybych si měla vzít jedno ponaučení z našeho výletu do Londýna, tak by to pravděpodobně bylo: nechoďte v Londýně do baru! Protože za večer jsem v baru nechala skoro trojnásobek letenky, což už stojí za zvážení! 😀 (a ne že si budete myslet, jak jsem strašně pila! Odcházela jsem naprosto střízlivá a po svých..! :D)

IMG_8886
IMG_8378
FotorCreated
IMG_8851
IMG_8849
IMG_8846
IMG_8822

Po těchto dvou skvělých dnech v Londýně jsme si půjčili auto (v našem případě spíš autíčko:D) a vyrazili jsme na sever směr Peak District. Peak District je národní park ležící asi 100 km od Londýna. Kopce jako by tady byly potažené zeleným kobercem, avšak vítr tady zrovna v dobu naší návštěvy připomínal blížící se orkán. I přes to jsme se vydali na krátkou vycházku na Park House Hill a také Chrome Hill. Samozřejmostí už bude i video (až se k němu konečně dostanu..), kde budete moct vidět, jak jsme se hezky v těch povětrnostních podmínkách pohupovali. 😀 Trochu se teda bojím, že to pak bude akorát vypadat, že jsme celý týden nedělali nic jiného, než se topili v alkoholu.. Uvidíte sami!:)

IMG_9376
IMG_9371
IMG_9368
IMG_9347
IMG_9333
IMG_9329
IMG_9324
IMG_9310

Poslední zastávkou v Anglii byl Manchester. Bohužel ten jsme měli šanci vidět jen za tmy, jelikož jsme brzy ráno odjížděli dále na sever. Další zastávka byla už ve Skotsku, ale o tom až v pokračování deníku, který by měl být hned zítra, ať se máte hezky na co těšit… 🙂 Myslím, že fotky zase říkají hodně, tak snad se vám líbí.

Má někdo nějaký super zážitek z Anglie nebo dokonce přímo z jednoho z těchto míst? Nestyďte se a podělte se s námi!:)) Budu se těšit!

E.

IMG_9293
IMG_9280
IMG_9277
IMG_9271
IMG_9268
IMG_9252