Mirage House Gstaad – Dům postavený ze zrcadel

Mirage_House

Ahooooj!

Long time no see!

Předtím, než jsem odjela na to největší dobrodružství na Zemi, nepodařilo se mi bohužel dokončit všechny články ze Švýcarska. Kolem Eco-Challenge toho bylo tolik co zařizovat, že na články nezbyla ani minuta času. Protože jsem ale průměrně bystré děvče, tušila jsem to a napsala si pár článků dopředu a tenhle je jeden z nich. Teď se pravděpodobně ještě brodím bahnem s kolem na zádech někdě uprostřed džungle na Fiji, ale vy si můžete v klídečku přečíst o Gstaadu v západním Švýcarsku. 

Na tomhle malém městečku není pravděpodobně na první pohled vůbec nic zajímavého. Vlastně ani na druhý. Ani na třetí. Ale na čtvrtý už ale všimaví jedinci objeví „neviditelný“ mirror house s názvem Mirage od pana architekta Douga Aitkena.

Je to umělecké dílo, postavené na louce, obklopené horami. Všechny stěny domu, jak vnější, tak vnitřní, jsou ze zrcadel, takže vytváří dokonalé optické iluze. Zvenku se ve stěnách odráží tráva a hory, takže vlastně splývá a není úplně jednoduché ho najít. Na poslední fotce je vidět, jak vlastně z dálky není vidět.

Dům je volně přístupný, vstup se neplatí. Na louce ve Gstaadu ho můžete navštívit až do ledna 2021, potom bude pravděpodobně přemístěn.

Pokud se sem vydáte a jste typ člověka, který dokáže pěkné umění ocenit nebo ho zachytit na foťák, nechte si dost času. Dají se tu strávit bez problému dvě hodiny a pořád objevovat nové a nové úhly pohledu. A pokud se chystáte do Švýcarska v zimě, je skoro povinnost tohle místo navštívit, protože pod sněhem vypadá ještě epičtěji!

Kubův článek o Mirage House najdete tady.

E.

Mirror_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House
Mirage_House