Nekonečné louky na Alpe di Siusi

Ahoooj!

Ještě před tím, než začnu psát o Alpe di Siusi neboli Seiser Alm, ráda bych vám prozradila jedno naprosto fenomenální místo, které najdete po cestě na Alpe di Siusi. Je to kostelík, stojící na poli po pravé straně asi 10 km od finální destinace. Objevili jsme ho s Kubou úplnou náhodou. Vzhledem k tomu, že jsme oba zapálení fotografové, zahlídli jsme ho díky našim fotokompozičním schopnostem a hned se k němu vydali. Když se k němu dostanete blíž, stojí přesně mezi dvěma vrcholy a tvoří tak naprosto dokonalou, až kýčovitou kompozici.

Kolem Alpe di Siusi jsem se pohybovala poprvé, a tak to pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Silnice, která vás zavede do neuvěřitelné krajiny je slepá a končí zákazem vjezdu. Odtamtud musíte už pěšky a k těm krásným výhledům je to docela štreka, takže si rezervujte takové dvě tři hodinky.

My jsme to vzali trochu na punk. Vzhledem k tomu, že byl duben, všechny hotely a chatky byly zavřené a nikde nebyla ani noha, rozhodli jsme se do zákazu vjezdu autem vydat, i když se za to teď trochu stydím. Měli jsme vážně málo času, ale to nás samozřejmě neomlouvá.

Auto jsme nechali asi v polovině cesty a vydali se už pěšky po roztomilých travnatých kopečkách. Ty úplně svádějí k tomu, abyste po nich běhali jako šílení a nebo si aspoň udělali piknik. Zastavili jsme se i u každého seníku/chatky, které dominují rozlehlým kopečkům.

Mimochodem, dá se tu mimo sezónu skvěle stanovat. Taky to není úplně povoleno, protože se pořád pohybujeme v národním parku, ale když se někde zašijete daleko od lidí a zanecháte místo tak, jak jste ho našli (!), může to být fajn. Celé místo je totiž pokryté trávou a najde se spoustu rovných ploch s famózním výhledem na celý Seiser Alm.

E.