Objevování Česka – na Sněžku na skialpech? Jasně!

Ahoooj!

Slibuju, že tohle je poslední z mých sněhových dobrodružství v českých horách! V Krkonoších jsem letos v zimě strávila skoro dva týdny a na Sněžce jsem byla během těchhle dvou týdnů tolikrát jako za celý život, takže tomu musím logicky věnovat relevantní počet článků:)) 

Tohle bylo další poprvé. Poprvé jsem vyrazila na skialpech po českých horách. Nejsem totiž troškař a vždycky jsem se vydala do tří/čtyřtisícovek, protože… no znáte mě. Kozoroh.

Tentokrát jsem naplánovala 40 km trasu z Javoru, přes Lesní a Lyžařskou boudu, až na Výrovku a pak do Luční boudy, kde jsem přespala (ta cena za noc?!?!) a ráno vyrazila nahoru na Sněžku na východ slunce a potom přibližně stejnou cestou dolů, jen jsem to vzala paralelně s turistickou stezkou, abych svojí zběsilou jízdou v prašanu nesejmula nějakýho nebohýho bežkaře.

A bylo to prostě bezva! Bylo to bezva v tom, že jsem nemusela řešit laviny (Modrému Dolu jsem se vyhnula velkým obloukem) a tak prostě to byla spíš procházka než horolezecký výkon, což jednou za čas není špatné.

Takže já kapitolu „České Hory“ uzavírám a teď už mě čeká další dobrodružství, tak se nechte překvapit, co to bude :)))))

E.