Předělali jsme obývák

Článek vznikl ve spolupráci s Desenio //

Dlouho nás trápilo to, že je náš obývák studený a neútulný. Ještě aby nebyl, když místnosti dominovaly studené barvy jako je zelená a šedá. I přesto, že zelená je moje nejoblíbenější barva, musela z obýváku pryč. A i přesto, že máme dva psy, museli jsme pořídit koberec. Ve finále toho ale bylo mnohem víc a s přeměnou nábytku jsme po večerech a víkendech strávili snad týden.

Abyste měli porovnání, tak na první fotce nahoře najdete starý obývák ještě se zelenou pohovkou. O našem „starém“ bytě si můžete přečíst v článku, který jsem mu věnovala dva roky zpátky.

1 Nový gauč

Když jsme se rozhodovali, jakou barvu nové pohovky pořídit, dlouho jsme přemýšlet nemuseli. Béžová byla jasná. Kvůli psům jsme nechtěli nic drahého, protože je nám jasné, že za 5 let budeme znovu měnit. Díkybohu jsme v Ikee našli takovou, která nám do oka padla hned a zároveň byla pohodlná.

2 Zmenšení závěsné sítě

Síť na zdi byla sice praktická a zpočátku neuvěřitelně originální, ale zjistili jsme, že se strašně rychle okouká a po dvou letech bydlení jsme jí už úplně nenáviděli. Navíc se na ní hodně držel prach, takže musela dolů. Bylo nám líto ale jí zlikvidovat celou, a tak jsme půlku otočili na výšku a umístili jí ke dveřím. Dokoupili jsme ještě pár truhlíků (také v Ikee) s kytkami (v zahranictví Chládek) a voilá.

Na síť se mě hodně často ptáte, tak ještě jednou – je dělaná na míru od kováře, ale není to ve finále žádná věda, protože to je obyčejná kari síť, která se používá na hrubé vystužení zdí při jejich stavbě. Je jen zbroušená pískem, svařená k sobě a nalakovaná na bílo.

3 Obrazy

K útulnému domovu patří i obrazy. Kolikrát jsem obdivovala naaranžované obýváky a ložnice na Desenio.cz, takže jsem nehledala dlouho. Mají na webu i konfigurátor, kde si můžete vybrané obrazy poskládat do jednoho celku. Miluju abstraktní umění, kterého tam mají spousty, takže jsem vybírala snad celý den! 🙂 Objednala jsem 5 obrazů, ale nakonec jsme nad gauč dali jen 4 a zbylý jeden postavili na poličku u televize. Obrazy se zeleno-černými linkami se jmenují Mid Century Green, akvarelový print připomínající hory se jmenuje Burnt Tones Watercolor, silueta ženského těla nese název Texture Line Curve a architekturu zachycující dům a bazén, kterou máme na poličce, najdete pod názvem In Stillness.

Mimochodem, do 26.5. platí moje 40% sleva na všechny printy od Desenio, tak se třeba můžete inspirovat a taky si domů nějaké pořídit. Stačí do objednávky zadat kód „ELISKAPLAKATY“.

4 Koberec

Do koberce jsem se nechala tak trochu přemluvit Jardou. Nemám je ráda a kvůli psům to není ideální dekorace. Nakonec ale musím uznat, že se do obýváku hodí a je to věc, která místnost zútulnila nejvíc. Béžový koberec je z Ikei.

5 Strelicie

Ani nevíte, jak dlouho jsem si přála domů velkou strelicii (pro ty, co neví, tak to je květina). Jenže tahle potvora je většinou celkem drahá. V Hornbachu jí dlouho prodávali za 4.000 Kč, které jsem prostě za kytky odmítala dát. Při naší poslední návštěvě Ikei tam přesně takovou měli za 1.200 Kč, a tak jsem si konečně splnila sen. Díky ní nám vlastně došlo, že jedna nebo dvě velké kytky jsou lepší než milion malých.

6 Další dekorace

Na většinu dekorací, jako jsou vázy, sošky, svíčky nebo deky, chodíme do H&M Home. Na jedné z fotek je vidět i malý model našeho Defendera, kterého jsem jako zázrakem objevila na Ebayi. Prodávala ho tam nějaká britská firma, kterou jsem musela přemlouvat, aby mi Defíka poslali do Česka. Kromě černé kapoty je to přesná kopie – jen škoda, že není větší 🙂

7 Nové světlo v ložnici

Byť je článek o obýváku, musím se ještě pochlubit novým světlem v ložnici. Po celém bytě máme stmívatelné žárovky, takže si večer zapneme tenhle „obláček“, který vypadá jako když při bouřce proletí blesk mrakem a rozsvítí ho 🙂

Tak co myslíte, povedla se nám proměna? 🙂

E.