Proč hory?

mountain_girl

Ahooooj!

Jednou jsem od někoho dostala zajímavý dotaz. Ptal se mě: „proč hory?“ „jak jsi se k nim dostala?“. A tak mě napadlo se nad tím zamyslet a třeba někoho inspirovat k tomu, aby se do hor vypravil taky.

Moje láska k horám ve mně nebyla odjakživa. Dokonce můžu říct, že jsem hory jako malá nesnášela. Měli jsme chatu v Jizerkách a čas od času tam jezdili. Pamatuju si, že mě bylo sakra těžké dostat ven z domu na nějakou procházku a když už se tak stalo, nadávala jsem celou cestu jako špaček.

Abych byla upřímná, nevím, co se v mém životě změnilo, řekla bych, že to je věkem, nicméně zničeho nic jsem hory začala milovat takovým způsobem, že teď je naopak těžké mě dostat z nich zpátky domů.

A proč se mi tam tak líbí? Na tuhle otázku mám odpovědi tři.

Žiju v Praze, která je plná lidí a holt v horách hledám klid, který v Praze logicky nemám. Nejvíc se mi totiž líbí, že na mě většinou nikdo nemluví, nechodí mi e-maily a zprávy, je tam ticho, jsem volná, můžu si dělat co chci, nejsou tam řvoucí děti a debilní řidiči a tak obecně se tam dokážu psychicky zrelaxovat. Bohužel jen psychicky, protože se fyzicky většinou tak zničím, že se nemůžu dva dny hýbat.

Druhý důvod je spojen s focením. Odjakživa mě bavilo fotit a svůj vztah k foťáku bych přirovnala ke vztahu siamských dvojčat. A fotit něco tak nádherného, jako jsou hory, je ctí.

Poslední důvod je tak trochu spojen s tím, jak jsou hory nebezpečné a nepředvídatelné. Na pláži mi nehrozí žádné nebezpečí, takže mě to nebaví. Já osobně jsem člověk, co má rád výzvy a challenge a v horách jich je spousta, takže mě moje ego pořád si něco dokazovat žene dál a dál. Ale Everest neplánuju.

Už jsem i přemýšlela, že když hory tak zbožňuju, že se do nich přestěhuju, ale trochu se bojim, že když je uvidím každý den, ztratí tu svojí přitažlivost. Něco asi bude na tom, že žlověk asi vždycky chce to, co nemá. Takže jsem si jistá, že někdo, kdo žije ve Špindlu zase obdivuje Prahu a rád se do ní vrací, nebo…? Mám tu někoho, kdo v horách žije a mohl by mi tohle potvrdit? 🙂

Tak doufám, že to dává smysl a že se najde alespoň jeden z vás, koho jsem tímhle přesvědčila, aby se do hor taky někdy podíval!:)

Krásný čtvrtek!

E.

mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl
mountain_girl