Závod Beat the Challenge v Dolním Rakousku

Ahooooj!

Právě jsem se vrátila z Dolního Rakouska, kde jsem strávila neuvěřitelných 6 dní! Nebyl to ale ledajaký výlet. Konala se tam tzv. Beat the Challenge, což byla mezinárodní výzva, ve kterém participovali zástupci 4 států – Česko, Slovensko, Německo a Maďarsko.

Každý tým, včetně toho našeho, se skládal ze 4 lidí, kteří celý týden soutěžili v různých výzvách – některé byly sportovní, jiné zase daly zabrat kreativitě. Každý den jsme byli na jiném místě a dohromady jsme navštívili 6 regionů Dolního Rakouska. Každý z regionů je něčím výjimečný, takže se vždycky daná výzva odvíjela právě od charakteristiky místa.

V Českém týmu byla kromě mě a mého přítele taky Lucka Minářová, kterou možná znáte spíš jako @luciemin a její přítel. Společně jsme tvořili neskutečnou partu, protože jsme obě s Luckou soutěživé jako blázen, a tak jsme do našich výkonů dávaly opravdu všechno.

Za každý úkol jsme dostávali body – 4 body za první místo, 3 body za druhé místo, 2 body za třetí místo a 1 bod za čtvrté místo. Výzvy jsme plnili hlavně dopoledne, odpoledne jsme měli volno na to, abychom sami prozkoumali okolí a zajeli se podívat na další místa.

No a jak to celé probíhalo? Vezmu to po jednotlivých dnech, ať se v tom neztratíte 🙂

Den 1. – Mostviertel

Severní část oblasti Mostviertel je plná luk a oblých kopečků, ta jižní část je více hornatá a dramatická. Naše první zastávka bylo jezero Lunzer See, kde nás čekala první challenge – závod na paddleboardech. Znělo to jednoduše, ale jen do té doby, než jsme zjistili, že na jednom paddleboardu budou dva lidi. Trasa vedla na druhý břeh jezera, kde jsme museli zazvonit na zvon a vrátit se zpět. Závod prvního dne vyhráli s nejnižším časem Maďaři, my jsme se umístili třetí.

Odpoledne jsme měli volno, takže jsme si půjčili elektrickou loďku a vyrazili na projížďku po jezeře Lunzer See. Abych nezapomněla, ještě jsme dopoledne byli v Haus der Wildnis, úžasné interaktivní výstavě, věnované přírodě. Na závěr dne jsme se zastavili u Erlaufschlucht. Pod krkolomným názvem se skrývá soutěska jak z pohádky – průzračná voda, obří balvany všech tvarů a úzké pěšiny podél řeky.

Den 2. – Danube region 

Naše základna se nacházela ve městečku Krems, které leží přímo na řece Dunaj. Protože je okolí Dunaje velmi známé svými cyklostezkami, i naše challenge zahrnovala kola. Kola sice osobně moc nemusím, ale uznávám, že podél řeky to byla úplná brnkačka, protože stezky vedly po rovině.

Projetí asi 30 km trasy ale nebylo na rychlost. V průběhu trasy jsme měli 5 zastávek, kde nás čekalo 5 úkolů ve formě vytvoření 5 fotek z 5 různých míst. Zadání znělo:

  1. Vyfotit fotku známého pekařství Schmidl ve městečku Dürnstein
  2. Ztvárnit jízdu na kole kolem Dunaje
  3. Postavit hrad z písku a vyfotit ho
  4. Vyfotit kreativně sochu nosu
  5. Zachytit úžasnou galerii v Kremsu

Tady máte výsledek, který nám přihrál třetí místo. První byli znovu Maďaři.

Den 3. – Vienna Woods 

I přesto, že název napovídá jinak, jedná se o region zaslíbený vínu. Ubytovaní jsme byli přímo ve vinařství, které nám na večer dopřálo degustaci jejich famózního vína.

Další den jsme se vydali na zámek Schloss Laxenburg a do lázeňských měst Baden a Bad Vöslau. S tím byla spojena nová challenge. Tentokrát jsme museli vytvořit video, shrnující pohodový den plný relaxace. Výsledek můžete najít u mě na Instagramu v Reels.

Třetí den jsme opět skončili na 3. místě.

Den 4. – Vienna Alps

Konečně hory! Jak už název vypovídá, asi hodinu na jih od Vídně se nacházejí parádní kopce, kde se v zimě lyžuje a v létě hikuje nebo jezdí na kole. Čtvrtý den měl každý z týmů v plánu jinou aktivitu. My jsme si vylosovali e-biky a vydali se na Kreuzberg.

Čtvrtá výzva spočívala v přetvoření starých pohlednic do reality. Vyfasovali jsme 3 černobílé fotografie a museli jsme nejdřív místa na fotografiích najít a potom použít naší kreativitu a vyfotit je znovu. Jenže co se nestalo. Asi v polovině cesty Jarda píchnul! Naštěstí se na místo, kde jsme se zasekli, dalo dojet autem a tak za hodinu a čtvrt přijela pomoc s novým kolem. Musel se kvůli nám posouvat deadline na odeslání naší práce, ale nakonec všechno dobře dopadlo a fotky jsme stihli poslat. Využili jsme našeho zážitku a zakomponovali ho do jedné z fotek. Můžete sami posoudit, jak se nám to povedlo.

Podtrženo sečteno – čtvrtý den jsme získali 1. místo!

Den 5. – Weinviertel

More wine, please! :)) Oblast Weinviertel je největší vinařskou oblastí v Rakousku. Jen kousek od českých hranic se nachází městečko Poysdorf, které je známé svými vinnými sklípky. Právě v Poysdforfu nás čekala 5. challenge ve formě únikovky, umístěné přímo v jednom z vinných sklípků! Měli jsme obrovskou výhodu, protože my s Jardou jsme byli na víc než 15 únikovkách, takže jsme už tušili, jaký typ úkolů nás bude čekat.

A taky že jo. Byli jsme nejrychlejší, takže úkol pátého dne jsme taky vyhráli!

Den 6. – Waldviertel

Poslední den Beat the Challenge nás čekaly úkoly dva. Prvním úkolem byl photochallenge – tedy fotka, která ztvárňuje čistou přírodu oblasti Waldviertel. Druhý úkol byl na čas. Nejdřív jsme museli najít klíč, kterým jsme si odemkli vybavení na zip-line. Tou jsme se potom převezli přes jezero na druhý břeh, odkud jsme museli veslovat v loďce zpět ke zřícenině. Protože jsme šli první na řadu, měli jsme trochu smůlu. Bohužel jedno veslo v loďce bylo zaseklé a nešlo s ním pohnout, takže jsme spoustu času ztratili, když jsme se ho snažili rozhýbat.

Tohle byla naše soutěžní fotka, kterou jsme fotili snad hodinu. Nemohly jsme se s Luckou napasovat do polaroidového rámečku, tak nám trochu pomohl Photoshop, hihi 🙂 Porotě se náš nápad moc líbil, nicméně to s naší celkovou pozicí v Beat the Challenge nepohlo.

Celkový výsledek Beat the Challenge byl následující:

  1. místo – Maďarsko
  2. místo – Slovensko
  3. místo – Česko
  4. místo – Německo

Naše soutěživé duše z toho byly trochu špatné, ale pak nám všem došlo, jak úžasný týden jsme zažili. Viděli jsme neskutečná místa, ochutnali famózní jídla, podegustovali místní vína. Sice jsme byli po týdnu všichni úplně vyždímaní, ale tak nadupaný týden jsem dlouho nezažila.

Na závěrečné video se můžete podívat ZDE! 🙂

Hned po Beat the Challenge jsme s Jardou pokračovali do Jižního Tyrolska, kde jsme zažili další 3 parádní dny, ale o tom až příště.

E.