Recept na fitness muffiny

Elite Bloggers – Content Marketing

Ahoooj!

Zase jsem pekla! A samé zdravé dobroty! A musím se s vámi podělit jednak o recept a jednak taky o příhodu. Protože úplně nejsem nadaná kuchařka a jestli něco fakt neumím, tak je to vařit, nadělala jsem v kuchyni při pečení víc škody, než užitku.

Každopádně. Naplánovaly jsme s holkama piknik, kam jsme každá měla něco přinést, resp. uvařit. A protože bych měla jíst zdravě (což se mi poslední dobou vůbec nedaří), rozhodla jsem se upéct něco zdravého. Vybrala jsem si banánové muffiny, nakoupila samé bio suroviny, na které chodím do DM a dala se do pečení.

Udělala jsem těsto, no a vzhledem k tomu, že jsem mozkem pořád ještě v Norsku, kde na vaření stačila lžíce a horká voda, nalila jsem těsto rovnou do papírových košíčků místo do formy, což mi došlo až když jsem si spokojeně sedla na gauč a nastavila stopky. Takže co myslíte, že se stalo:D Těsto se mi rozteklo všude po troubě.

Dvacet muffinů letělo do koše a naštěstí jsem nespotřebovala všechno těsto, takže zbytek jsem už dala do forem. Upekla jsem 6 normálních muffinů, jenže mi došlo, že jich asi bude málo. Tak jsem celý proces vytváření těsta opakovala znovu a dala péct dalších 6 muffinů. Jenže jsem si sedla na gauč a začala psát článek o Lofotách a samozřejmě na muffiny zapomněla. Po dvou hodinách začalo v obýváku něco smrdět a mně hned došlo co. Na uhel spálené muffiny letěly taky, takže jsem sbalila svých 6 povedených kousků a vyrazila jsem.

Každopádně holky říkaly, že byly moc dobrý!:)))) Tady je recept!

Na 12 muffinů potřebujete:

3 banány
2 vejce
120 ml mléka (já kravské nevlastním, takže jsem použila mandlové)
2 lžíce medu
80 g rozpuštěného kokosového oleje
300 g celozrnné špaldové mouky
75 g ovesných vloček
1 lžička skořice
80 mletých vlašských ořechů (já použila pekany)
2 lžičky prášku do pečiva

Navrch jsem ještě zapíchla dva pekany, aby muffiny nějak vypadaly a pekla je na 180 stupňů cca 20-25 minut. Dobrou chuť!:)))

E.