Recept na sladká vajíčka (není to tak nechutné, jak to zní)

Ahooj!

Tak teď asi přijdu o všechny pravidelné čtenáře:D Rozhodla jsem se totiž podělit s vámi o to, co snídám, protože se mě na to často ptáte. Není to úplně obvyklá snídaně a většina z vás si asi nejspíš řekne, že to je nechutný. Já si to taky myslela, když mi o tomhle receptu jeden trenér ode mě z fitka říkal. Ale nedalo mi to a jednou jsem ho vyzkoušela. A od tý doby nesnídám nic jiného.

Takže tenhle zázrak se jmenuje vajíčka na sladko. Už zavíráte stránku? :DD Neee, počkejte, je to vážně výborný a minimálně to stojí za zkoušku. Teda většina lidí, kterým jsem to dávala ochutnat se moc netvářila, ale možná se mezi vámi najde někdo, komu to zachutná. Musíte se hlavně zbavit předsudku, že vajíčka mají být slaná, se slaninou a s pořádným krajícem chleba s máslem.

Já sama totiž miluju sladké a když si dám klasická vajíčka, musím se dorazit čokoládou. Ale když si dám sladkou snídani, tak ten pocit nemám. Nemluvě o nutričních hodnotách tohodle pokrmu – 100% bílkoviny. Ne, dobře, 80% bílkoviny, 20% ZDRAVÉ tuky. Takže ABSOLUTNĚ bez výčitek! A to je na tom to nejlepší. Ráno se probudím a tak strašně se těším na snídani, že ještě ani neotevřu oči a už sázím vajíčka na pánev!:D

Takže, potřebovat budete:

– 3 vajíčka

– kokosový olej

– strouhaný kokos

– proteinový prášek – já používám příchuť slaný karamel (který slaný vůbec není..) od značky MyProtein. Zkoušela jsem to i s jinými příchutěmi a ty nebyly tak dobré, takže pokud máte vanilku, karamel nebo něco podobného, tak je to ideální. Třeba čokoláda se do sladkých vajíček moc nehodí.

– mandle & makademy (nebo i jiné ořechy)

Rozehřejete trochu kokosového oleje na pánvi, přidáte vajíčka, trochu zamícháte a stlumíte vařič tak na stupeň 3 (já mám 1-9, takže jsem tím chtěla říct, že na hodně málo:D). Přidáte cca 2 polévkové lžíce kokosu, 3/4 odměrky proteiňáku, cca 10 mandlí, 10 makademů, znova zamícháte a voilá! Jen si dejte pozor, ať nejsou vajíčka moc suchá, proteiňák a kokos je dost zahustí, takže je potřeba jednat rychle.

Tuhle snídani mám za 3 minuty hotovou, což je asi tak stejná doba, jako kdybyste si do misky nasypali Nesquik a zalili mlékem, takže žádné výmluvy, že ráno nemáte čas! 🙂

Jestli budete tenhle recept zkoušet, určitě mi napiště do komentářů, jak vám to chutnalo! Jsem opravdu strašně zvědavá, jestli jsem divná já, nebo má někdo stejné chutě jako já:))))))

Krásný pátek!
E.