Roadtrip po kalifornské Highway 1

Ahooooj!

Roadtrip se chýlí ke konci a my jsme se dostali od Santa Barbary až k Santa Cruz. Vlastně jsme projeli celou Highway 1 z jihu na sever. Zastávku jsme si udělali v Malibu, Monterey, Morro Bay, v Big Sur a stanovali jsme nakonec u vodopádů McWay Falls.

Vtipný bylo to, že jsme spaní neměli ten den vůbec vyřešený. Takže jsme si prostě řekli, že najdeme něco po cestě. Celou cestu kolem Big Suru jsem měla vystrčenou hlavu z okýnka a hledala jsem místo na spaní. Slunce se začalo neskutečnou rychlostí přibližovat k hladině moře a my po zkušenosti s hledáním místa za tmy v Joshue jsme se začli poohlížet už asi hodinu před západem.

Nic se nám samozřejmě nepodařilo najít, takže jsme se dostali až k vodopádům McWay Falls s tím, že to prostě riskneme a něco zkusíme najít tam. Zaparkovali jsme auto a začali se poohlížet, kam bychom to píchli. Popošli jsme po cestě směrem od vodopádů a najednou před námi bylo místo na útesu, kde jsme uviděli hnědou cedulku se stanem. Nikdy jsme nikde takovouhle cedulku neviděli, až tady, když už nám začali kapat do bot. A nikdo tam nebyl. A vedle vyhrazeného místa byl stůl a židle. Nechápali jsme, ale zajásali jsme, seběhli jsme k autu pro všechny věci a postavili stan na tom nejlepším místě, které jsme mohli najít.

Západ slunce byl opět naprosto spektakulární, takže jsme prostě jen seděli a pozorovali ho do té doby, než slunce zapadlo úplně. Pak jsme si sedli na lavici a do noci si povídali o životě. Všechno bylo super do tý doby, než mě poprvé napadlo, že v Kalifornii jsou vlastně medvědi, takže jsem dostala hysterák, že nás nějakej v noci sežere. A samozřejmě v noci jsem slyšela i něco čmuchat kolem nás, ale neodvážila jsem se vůbec pohnout.

Další den jsme ráno nasedli znovu do auta a pádili do San Francisca, kde se naše cesty rozdělily a já pokračovala už sama, ale o tom až zase příště!:)

E.