Článek vznikl ve spolupráci s Hoppy Go //

O víkendu jsme vyrazili na výlet v trochu jiném stylu, než jsme zvyklí. Všechno bylo naopak. Žádné pohory a těžké batohy, žádné dlouhé túry. Psy jsme nechali tentokrát doma a i přesto, že vlastní auto máme, půjčili jsme si u HoppyGo Porsche 911 v kabrioletu a udělali si z výletu tak trochu zážitek.

Rozhodovali jsme se mezi autem s vestavbou (pro případ, že bychom někde chtěli i přespat, což jsme udělali už předloni), elektro autem (protože sami nad elektrem přemýšlíme a rádi bychom si ho vyzkoušeli) a kabrioletem. Nakonec jsme neměli tolik času, a tak jsme rozklikli kategorii kabrioletů, kde jsme vybírali mezi Mustangem, BMW a právě Porsche.

Celý proces výpůjčení byl strašně jednoduchý. Na webu (mají i mobilní apppku) jsme si vybrali datum, na kdy bychom auto rádi měli, zaplatili cenu půjčovného & zálohu a do 5 minut mi do e-mailu přišlo potvrzení. Dokonce se stalo to, že majitel odjížděl na víkend na Šumavu, takže jsme se přes chat v appce domluvili, že si auto půjčíme už o den dřív. Majitel byl evidentně milovník Porsche, protože jich měl v garáži rovnou 5! Za hoďku jsme měli všechno sepsáno, nafoceno a dokonce jsme se s přítelem stihli pohádat o tom, kdo bude řídit domů (samozřejmě, že vyhrál on).

Plán jsme neměli, a tak jsme vyrazili tam, kde jsou ty nejkrásnější silnice, na kterých se člověk může kochat – do Českého Středohoří. I když je Porsche stvořené spíš pro dálnice, my jsme celé odpoledne brázdili okresky. Zastavili jsme se v Lounech na parádní oběd, vylezli na Oblík, prozkoumali Oltářík a na závěr dne našli parádní vyhlídku kousek od Rané, kde jsme na chvíli zastavili a jen tak se dívali do krajiny (a já tak trochu fotila auto, protože mu ta krajina strašně slušela!).

Vrácení auta proběhlo přes HoppyGo stejně jednoduše, jako jeho půjčení. Přijeli jsme, sepsali jsme předávací protokol, auto nafotili a bylo hotovo. Hned při vrácení jsme se s přítelem shodli na tom, že až se vrátíme z Norska, půjčíme si zase na víkendový výlet nějaké elektro.

Zdar výletům!
E.