Svítící červi ve Waitomo & síra v Rotorua

auckland-to-waitomo-caves-hobbiton-movie-set-private-luxury-tours-time-unlimited-tours

Ahoj!

Jednou jsem někde četla, že Nový Zéland má všechno, co má Austrálie, akorát na menší ploše. A musím říct, že je to pravda! Absolutně to nechápu, ale z obrovského města s mrakodrapy jsme se dostaly k moři a ke kýčovitým písečným plážím, které se v pár kilometrech změnily na totální džungli (poprvé jsem taky viděla liány!) a včera jsme dojely do oblasti s horkými prameny a gejzíry, zvané Rotorua. No a zítra máme naplánovaný první velký výšlap na sopku v národním parku Tongariro. A zatím jsme autem ujely asi 600 km, takže je tu všechno strašně blízko od sebe.

Brzy ráno jsme měli zarezervovanou tour na Waitomo Caves, která nám vyrazila dech. V téhle jeskyni totiž žijí doslova svítící červi!

Co se samotné Rotorui týče, tak tady jsme omrkly hlavně největší hot springs a jak já tomu říkám čmoudíky. Ten největší čmoudík je ukrutně podobný Grand Prismatic v Yellowstonu. Viděly jsme i svítivě zelené jezírko, kde jsem podezřívala místní rangery, že do vody vylili barvivo. Přísahám bohu, že ta barva není vůbec nijak upravená, fakt byla takhle zelená! No a odpoledne jsme vyrazily na Huka Falls.

Skrz celý národní park vede potok, který má asi 40°C, takže jsme si našly místo, kde jsme se do něj naložily. Voda byla až moc horká, takže se tam dlouho vydržet nedalo, ale za zážitek to stálo! No a na závěr dne jsme se byly podívat na kiwi, aby se neřeklo, že jsme byly na Zélandu a neviděly jsme kiwi. Vůbec jsme nevěděly, že to jsou noční ptáci, takže jediná fotka kiwi co mám, je úplně rozmazaná, ale je tam! (ještě jsem dostala vynadáno, že jsem si je fotila i přes tisíc zákazů, kterých jsem si opravdu nevšimla!). Není žádná sranda kiwiho někde potkat, takže jsem ráda aspoň za tu rozmazanou čmouhu:D

No a já jdu na kutě, zítra nás čeká dvacetikilometrový trek po horách!
Zatííím!
E.

glow-worms1
IMG_5047
IMG_5199
IMG_5019
DCIM100GOPROGOPR0296.
IMG_5208
IMG_5160
IMG_5118
IMG_5109
IMG_5097
IMG_5085
IMG_5074
IMG_5071
IMG_5052
IMG_5045
IMG_5023