Ahoooj!

Tak je to tady, jsme zase uvěznění doma a trajdání po světě je na nějakou dobu konec. Ale ani to mě nezastaví v tom, objevovat nová místa, jen jsou holt všechny v Česku. Jenže to znamená o dost důkladnější a časově náročnější research, protože ta místa, která nejsou tak provařená, nejsou tak lehce nalezitelná.

Perfektním příkladem je tahle chata na sloupu, kterou jsem kdysi někde viděla na internetu, ale chytře jsem si jí nikam neuložila. Po nějaké době jsem si na ní vzpomněla a hledala jí dobrých pár hodin. Povedlo se, a tak jsme sem s přítelem vyrazili.

Několik metrů nad vodní hladinou, přímo uprostřed řeky Radbuzy, ční vysoký žulový pilíř bývalého železničního mostu a právě na tomto nedobytném místě stojí tajemný dřevěný srub i s verandou. Nejlepší na tomhle místě je to, že se nachází v bezprostřední blízkosti malebného jezu a celé jeho okolí je vážně kouzelné, takže stojí za to se i kousek projít.

Možná se ptáte, jak se chata na sloup dostala. Dočetla jsem se, že srub postavila parta místních nadšenců z letního tábora. Dostávali se k němu pomocí horolezecké techniky nebo provizorní lanovky, která na místě už nestojí.

Chata na sloupu – jak se k ní dostat?

Místo se nachází na Plzeňsku, kousek od vesnice Chotěšov. Na Google mapách ho najdete pod názvem „chata na pilíři„. Jak vidíte na fotkách, ke sloupu není žádný přístup, takže se přímo do chaty bez loďky nebo plavmo dostat nedá. Na sloupu nejsou ani žádné schůdky, takže pochybuji, že se do ní někdo někdy dostal. Nicméně nejkrásnější je samozřejmě z dálky, takže si myslím, že to, že se do chatky nedá nijak dostat, ani vlastně nevadí.

Tak co? Koho z vás jsem právě inspirovala k výletu do Chotěšova? 🙂 Nebo vás to táhne na sever, kde se po cestě můžete zastavit třeba na hradě Vranově?

E.

chata na sloupu