Vánoce ve Vietnamu – Na Silvestr v Hoi An

Ahooooj!

Až teď jsem si uvědomila, jak jsem s článkama pozadu. V Hoi An jsme totiž trávily Nový Rok, takže je to už  víc než měsíc! Slibuju, že to napravím a každý den den přibyde nový článek. Zbývají mi poslední tři:)

Anyways, do Hoi An jsme se doplácaly hned po návštěvě delty Mekongu. Z Can Tho jsme autobusem pozdě večer dojely do Saigonu, taxíkem přejeli blíž k letišti, zůstaly spát v letištním hotelu a ráno jsme odletěly prvním letadlem do Da Nangu. Tam jsme si u hotelu, ve kterém jsme spali úplně první noc, půjčily motorku a za krutého deště dojely asi třicet kilometrů do Hoi An. Komplikovaněji už to nešlo, ale zvládly jsme to.

K naší smůle zrovna do Vietnamu mířil tajfun, ale naštěstí byl teprve v začátcích, takže „jenom“ silně pršelo. Na to, jak jsme měly krásně na deštivém severu, tak nám v NEdeštivém středu propršely celé čtyři dny, včetně SIlvestra.

V Hoi An jsme zůstávaly jen jeden den a jednu noc. Přijely jsme 31.12. kolem poledne a odjížděly jsme 1.1. kolem poledne – a stačilo to. Hoi An je malé město, jehož centrum se den v klidu pěšky projde. Nejkrásnější je hlavně za tmy, kdy se rozsvítí tisíce lampionů a ožijí všechy bary a restaurace. Hoi An je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Vietnamu a to můžu víceméně potvrdit. Mně se na něm nejvíc libilo to, že bylo čisté, o něco modernější (dala jsem si cappuccino!:D) a tak trochu „evropské“, na druhou stranu tím pádem ztrácí trochu autentičnost.

Přes den jsme ochutnaly tu vyhlášené banh mí (bistro se jmenuje Phuong. Na banh mí se stála půlhodinová fronta, ale stálo za to, lepší jsem nejedla!), prošly se po trzích, nakoukly do obchůdků a já si nechala na míru vyrobit nové naušnice. Tím je Hoi An kromě lampionů známé – cokoliv si chcete nechat vyrobit, od bot, kabelek, obleků, svatebních šatů, až po šperky, vám tu levně na míru vyrobí. Stačí přinést obrázek nebo přesně popsat co chcete.

Původně jsme to chtěly zabalit ještě před půlnocí, protože ani jednu z nás Silvestr nějak výrazně netankuje, ale nakonec jsme to hecly a vydržely do ohňostroje. Vzhledem k tomu, že nepřetržitě lilo, tak jsme se hned po něm odebraly na hotel. Ráno jsme se vrátily do Da Nangu, ale o tom zase až příště:)

E.

All pictures were taken with Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 or 24-75 f4.0