Tradiční vánoční Vídeň

christmas_vienna

Ahoooj!

18.12. ráno pro mě dorazila mamka s obrovským kufrem a ještě větším „příručním“ (!!!) zavazadlem (nebojte, nejdeme na Kilimanjaro s kufrem). Navzdory fyzikálním zákonům se nám podařilo do kufrů přibalit ještě několik metrů čtverečních oblečení a vyrazily jsme na vlak do Vídně, odkud nám letělo letadlo do Tanzánie.

Ve vlaku jsme skoro celou cestu jedly – asi jsme si chtěly vykompenzovat to vánoční obžerství, o které jsme letos přišly.

Ve Vídni jsme se ubytovaly a vyrazily do nazdobeného centra na procházku. Vánoční Vídeň je nádherná, kýčovitá, romantická a opravdu úžasná. Jezdily jsme sem každý rok na vánoční trhy a nikdy mě neomrzela.

Začaly jsme ve Stephansdomu a původně jsme chtěly jít na Wiener Schnitzel k Figlmüllerovi, ale naštěstí byl fully booked až do 5.1.2018. Samozřejmě jsme nestrádaly a vynahradily si gurmánský zážitek v Sacher Café. Večer jsme strávily na Rathausplatz na Christkindlmarktu, kde jsme nemohly vynechat Glühwein a ochutnávaly vánoční dobroty.

Druhý den ráno jsme ještě stihly procházku po Belvederu a v poledne se vydaly na letiště vlakem, který jsme (jak jinak) musely dobíhat. Letadlo jsme nakonec stihly a odletěly v pohodě do Dubaje.

E.