Už víme, kam pojedeme letos na Vánoce!

Ahoooj!

Takže je to tady. Konečně jsme s mamkou vymyslely, kam pojedeme na VÁNOCE! Mohli jste si už asi všimnout, že jsme z toho udělaly jakousi tradici a třetí rok jedeme na Vánoce a Nový Rok pryč. Možná je to zvláštní, ale možná mi dáte za pravdu, když řeknu, že se fajn vyhnout se vánočnímu stresu. 

Po tom, co jsme s mamkou naposledy navštívily Palestinu a Tanzánii, řekly jsme si, že by to chtělo pro změnu nějakou kultivovanou západní zemi. Takže takový výlet na dámičky.

Proto jsme se rozhodly, že se vydáme na motorkách do Vietnamu, hahaha 😀 Já nevím, ty dámičky asi v nás nejsou, protože jsme se rozhodovaly mezi Floridou & Bahamy a Vietnamem a stejně ten Vietnam vyhrál, takže já začínám mít dojem, že se na tu dámičkovskou dovolenou stejně nidky nedostaneme.

Takže poslední tři dny jsem nedělala nic jiného, než plánovala (jenom!!) dvoutýdenní cestu do Vietnamu a musím říct, že to bylo asi to nejnáročnější plánování ever. Vzhledem k tomu, že ani jedna jsme v JV Asii nikdy nebyly (nejdál v Pekingu, ale ten se nepočítá), nějak vůbec netušíme, co nás čeká. To třeba může potvrdit fakt, že jsme si myslely, jak projedeme celý Vietnam od severy na jih za dva týdny na motorkách. Vždyť je to jen 2000 km. Jenže už nám nedošlo, že naše průměrná rychlost na místních „silnicích“ bude asi tak 10km/h a že bychom na to potřebovaly měsíc. Takže budeme třikrát přelétávat letadlem.

Zatím to vypadá na Ha Giang a vlastně celý hornatý sever na motorkách, něcom málo kolem Hanoje, plavba na lodi kolem Ha Long, ostrov Pha Quoc, plavba na Mekongu a něco málo kolem DaNangu a Hoi An. 70% míst, které jsem chtěla ve Vietnamu vidět jsme prostě museli šktnout s tím, že se sem někdy vrátíme. Tohle bude jenom taková ochutnávka:))

Beru s sebou určitě drona a budu mít půjčený Nikon Z6 se dvěma objektivy, tak se strašně těším na to, co z toho vznikne! Já doufám, že bezkonkurenční video a miliarda fotek! 🙂

E.

WEARING: 

Leather Jacket – Zara
Pants – NA-KD
Sweater – Zara
Shoes – Vagabond (via Zoot.cz)
Bag – can’t remember:(
Bracelet – Daniel Wellington