Zimní roadtrip po americkém East Coast

Ahooooj!

Amerika je jedna z mých nejoblíbenějších destinací na světě. A víte proč? Protože je tam všechno. Pouště, nádherné pláže, vysoké hory, krásná auta, milí lidé a dobré jídlo. Mám jí proježděnou křížem krážem a na východním pobřeží jsem byla po čtrvté, ale naposledy před necelými osmi lety. Nicméně poprvé v zimě! Zároveň to byl doposud nejkratší výlet do USA. Strávila jsem tu jen týden, ale intenzita zážitků byla neskutečná. Začalo to zapomenutou Estou, kterou jsem si dělala asi 5 hodin před odletem. Naštěstí mi víza ale přišly včas na to, abych si je vytiskla a imigrační úředník si nevšiml toho, že mi platí až o tři dny později. Estu si totiž nemůžete udělat méně než 72 hodin před příletem do Států, takže bacha na to! :)))))

Začala jsem v DC a dojela přes Philadelphii a New York až do Bostonu. Vlakem! Amtrak mě příjemně překvapil svojí dochvilností, pohodlím a rychlostí – aby taky ne, když jízdenka stojí skoro jako půjčení auta na den.

V každém městě jsem strávila den a půl, z čehož půl den byl pracovní, takže moc času na zábavu opravdu nebylo. Myslím, že program i na tak málo času jsem měla naprosto perfektní.

V DC jsem si stihla proběhnout akorát Capitol, Bílý Dům, Lincoln a Washington Monument a parky kolem nich.

Ve Philadelphii jsem omrkla trh, zašla se mrknout na Liberty Bell a okolí, přežrala se Philly Cheese Steak u Jim’s na South Street a koupila si kabelku.

V New Yorku jsem stihla skoro celý Manhattan, tedy Times Square, brusle v Central Parku, Flatiron Building, Brooklyn Bridge za východu slunce a trošku nákupů na 6th street.

V Bostonu jsem měla nejméně času, takže jsem se jen prošla po Oxfordu, prozkoumala Boston Common a naskočila na hop-on-hop-off autobus a všechny ostatní památky viděla z autobusu, což je trošku škoda. Docela ráda bych se sem někdy vrátila.

Mimochodem všechno je focené Nikonem Z6 + 35 mm f1.8. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího ohledně USA, určitě se ptejte! <3

E.