Vánoce ve Vietnamu – Delta řeky Mekong a jedno velké zklamání

Ahoooj!

Jsem tu s pokračováním Vietnamu! Hned po návštěvě ostrova Phu Quoc a lehkém zklamání jsme se vydaly k deltě Mekongu. Neletěly jsme ale do Saigonu, odkud většina plaveb po Mekongu začíná, protože jsme se klasicky chtěly vyhnout mainstreamu, takže jsme zvolily horší, ale zato delší cestu.

Z Phu Quocu jsme nasedly na ferry, dojely do Rach Gia, odkud jezdí autobus přímo do Can Tho. Tahle celá šaškárna nám trvala přes půl den. V Can Tho nám zařídil hostel plavbu na ranní plovoucí trhy, ze kterých jsem byla nejvíc zklamaná z celého Vietnamu. Myslela jsem si, že uvidíme opravdový trh, kde místní prodávají vše možné, smlouvají, nakupují a pokřikují. Prakticky celý floating market je turistická atrakce, která nemá s místními vůbec nic společného, protože na něm nikdo místní nenakupuje. Druhá zastávka byl trh na souši, který byl o dost rušnější.

Na floating market se vyjíždí ještě za tmy a plavba trvala asi dvě hodiny.

Chtěly jsme to ještě přes den napravit a zkusit najít někoho, kdo by nás svezl do užších ramen řeky, kde bychom viděly trochu přírody. To se nám nakonec povedlo a za 15 dolarů jsme vyrazily na soukromou projížďku loďkou. Když jsem paní vysvětlovala, že nechceme vidět žádný market, strašně se divila a vůbec nechápala, že chceme vidět mangrovníky. Nakonec jsme se rukama nohama domluvily a vyrazily na pětihodinovou projížďku, která konečně splnila naše očekávání.

Jak už jsem psala v minulém článku, kdybych cestu po Vietnamu plánovala znovu, tak deltu Mekongu klidně vynechám a místo toho strávím více času na severu. Ta špína a odpadky mě úplně neokouzlily:( Tak či tak to byl ale zážitek a jsem ráda, že jsem tohle místo viděla:)

E.

All pictures were taken with Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 or 24-75 f4.0