Článek vznikl ve spolupráci s HoppyGo //

Ahoooj!

Šumava bylo místo, které jsem vždycky obdivovala na nádherných fotkách. Byla jsem tam zběžně jen jednou. Víkend jsme měli celý volný, takže plán byl jasný.

Našeho Defendera ještě nemáme úplně perfektně vybaveného a do hotelu se nám se psem nechtělo, tak jsme si u HoppyGo zarezervovali jejich VW Transportera s vestavbou, abychom to měli pohodlné.

Pro ty, co HoppyGo neznají – je to sdílení aut mezi lidmi navzájem. Půjčení přes appku je úplně jednoduché. Žádné papírování, stačí do aplikace naskenovat občanku, vybrat auto, zaplatit zálohu, která je maximálně 5000 Kč, auto vyzvednout a voilá, můžete frčet. Půjčit si můžete nejen tohodle cool Volkswagena, ale i sporťáky, elektroauta nebo třeba stěhovací dodávku.

Já už od nich měla půjčené auto podruhé i přesto, že vlastní mám. Tehdy to byla Octavia RS, kterou jsem vzala do Malé Fatry. Ráda podporuju projekty, které dávají smysl i ekologicky. V tomhle případě mi z toho vyplývá méně a líp využitých aut v Česku, a za to jsem ráda.

Anyway, v pátek večer jsme přijeli kamsi na Šumavu a přespali přímo na vyhlídce Seppa Wudyho, kousek od Železné Rudy. V noci byla pořádná kosa, ale díky bohu za nezávislé topení, které díky přídavné baterii umí v autě zatopit na příjemnou teplotu a nevybije tu baterku, kterou potřebujete ke startování. My ho v Defíku máme taky a je to nejlepší vynález pod sluncem.

Hned ráno jsme z vyhlídky odjeli, abychom se vyhnuli zvědavým turistům a přemístili se jinam, abychom si v klidu dali snídani.

Po snídani jsme vyrazili na mainstream jménem Černé a Čertovo jezero. Počasí nám úplně nepřálo, ale my jsme se nenechali odradit.

Z dlouhatánské procházky jsme přišli promrzlí na kost, takže jediné, co se nám po zbytek dne chtělo, bylo zachumlat se do spacáků a povídat si, což jsme taky udělali.

Ráno jsme se vydali zkoumat řeku Vydru, která nám učarovala nejen z dronu. Přes Vydru také vede hradlový most Rechle, který láká svým netradičním tvarem.

Odpoledne jsme se pak přemístili k Tříjezerní Slati a udělali si procházku k ní. Do večera jsme stihli i Chalupskou Slať. Jakmile padla tma, tak jsme sedli do auta a na otočku vyrazili do Sušice do vyhlášené Hospůdky u Štěpána, kde jsme se přecpali k prasknutí samými dobrotami.

Po cestě domů jsme se ještě stihli zastavit u lomu v Rabí a už jsme uháněli směr Praha.

Byl to zase nádherný víkend, který jsme si užili na maximum. Šumava je rozhodně krásná, i když to be honest, já stále preferuju Českosaské Švýcarsko 🙂

E.