Autem po perlách Slovinska

Ahoooooj!

Kdo sleduje můj Instagram už dávno ví, kam vedly moje další kroky rovnou z Mt Blancu! A kdo ne, tak to zjistí záhy.

Z Curichu jsem přeletěla rovnou do Ljubljany, kde mě čekal InstaMeet s dalšími čtyřmi blogery/fotografy z různých zemí. Spolu s nimi jsem objevovala ne tak typická místa Slovinska. Cílem celého tohodle výletu byla osvěta, že Slovinsko není jen jezero Bled a Triglav, na které jsme záměrně nejeli.

Já sama Slovinsko miluju až na měsíc, takže jsem neváhala ani vteřinu a na trip okamžitě kývla. Projeli jsme fantastickou Piran, starý kostel v Hrastovlje, který je obložený vinicemi, neuvěřitelně zajímavé solné doly Sečovlje, Lipicu (kde chovají stovky Lipicánů!), takzvanou Heart Road, což je silnice, která z určitého úhlu vypadá jako srdce, Stari Grad v Celje, Maribor, kde se zrovna konal folklorní festival, ale i Ljubljanu.

Celou dobu mi to teda spíš připadalo jako jídelní zájezd, protože jsme vymetli každou dobrou restauraci a neustále někde na vinicích ochutnávali nějaké víno, haha:)

Každé místo zvlášť vypisovat nebudu, ale kdyby vás nějaké zajímalo, tak se ptejte, ráda o něm povyprávím nebo cokoliv doporučím!:)

E.

1. Sečovlje 

2 – Piraň3 – Ljubljana

4 – Lipica

5 – Stary Grad v Celje

6 – Heart Road

7 – Maribor