Ahoooj!

podávám report z mého sobotního výletu do Jizerek, kam jsem se vydala s kamarádem na běžky!

Na běžkách jsem nestála tak 12 let a i přesto, že vím, jak jsem běžky jako dítě nesnášela, jsem se úplně nadchla a strašně se těšila na nějaký jiný sportovní výkon, než fitko pořád dokola.

Ještě než jsme nazuli běžky, tak jsme omrkli Protrženou Přehradu, kterou jsem strašně chtěla vidět. Střihli jsme si hned na začátek necelých 10 kilometrů pěšky a pak jen přejeli autem na Novou Louku, odkud jsme vyráželi na asi pětadvacetikilometrovou trasu. Naštěstí se běžky nezapomínají, takže jsem už po chvíli předjížděla důchodce.

Počasí se měnilo neuvěřitelnou rychlostí, takže dopolední modrá obloha se vystřídala s takovou mlhou, že nebylo vidět na krok. Bylo teplo, takže sníh tál a byl těžký, ale aspoň mi nemrzly uši:D K autu jsme dojeli už za tmy, skočili do auta a vyrazili zpátky do Prahy.

Tak mě to chytlo, že dost reálně přemýšlím, že si pořídím nějaké supr běžky a budu jezdit pravidelně. Žádné zimní sporty mě totiž moc nebaví, protože je mi při nich ve většine případů zima. Snowboard ani klasické lyže už mě moc nebaví, na bruslích se vždycky rozsekám, a jediné, co mě v zimě naplňuje, jsou ty moje neustálé výšlapy v Tatrách a Alpách, ale ty jsou hodně závislé na počasí a navíc vyžadují několik hodin za volantem. Z toho mi vychází běžky jako nejlepší varianta. Ještě ale musím pořádně napilovat techniku!

Příští víkend razím do Malé Fatry a plánuju stihnout aspoň dva kopce, tak uvidíme, jak mi bude nahrávat počasí!:)

Krásné pondělí všem! 🙂
E.